Фото библиотеки


Сказка Зоовиктор...«Де козак...Книгомани...Сказка

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Февраль 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Amoxicillin buy online . El mejor cialis generico precio en Espana.

3-й филиал

Слово наше рідне - слово українське

О місячне сяйво і спів солов’я,
Півонії, мальви, жоржини!
Моря бриліантів – це мова моя,
Це – мова моєї Вкраїни.
  Рідна мова… Скільки почуттів з’єдналося в цих словах, скільки ніжності, любові і ласки. Що може бути для людини дорожчим за рідну мову? Адже мова народу – це не просто звуки. Мова – це душа народу, це його трепетне серце. 
 21- го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Наша рідна українська мова одна з найбагатших і наймелодійніших мов  світу. Її порівнюють з калиною, бо  вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. 
  Щоб показати її багатство, мелодійність, красу  учні 6-го класу НВК поринули у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови «Слово наше рідне – слово українське». Під час заходу бібліотекар Жорткіна А.М. познайомила дітей з  історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками.   Згадала скорботні дати на тернистому шляху її розвитку, провела літературну подорож «Стежками української писемності». Учасники заходу відгадували українські прислів’я, читали вірші, розповідали легенди. А також  змагалися у мовознавчих  конкурсах: «Розгадай слова», «Відповіді у словах», «Закінчи прислів’я». За допомогою мультимедійної презентації «Мандрівка у країну писемності», діти дізналися про історію писемності, скорботний календар української мови, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов. 
   В кінці заходу бібліотекар  побажала всім присутнім берегти, шанувати, любити, вивчати рідну мову, а головне не цуратися своєї рідної мови.
ikk
vgf2
 
 

Даруємо книги!

   14 лютого – свято закоханих, День святого Валентина. А з 2012 року – ще й Міжнародний день дарування книг.
   Ідею створення свята – Міжнародного дня дарування книг – підказав маленький син засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books у США Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? А дійсно, чому б разом з валентинкою не подарувати книгу? Адже це дивовижний спосіб поділитися любов’ю та прийняти участь в добрій справі!
   Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
   Ось так відбулось і у бібліотеці-філіалі для дітей. В цей день з подарунками завітали постійні читачі - Жиров Олексій учень 9 класу НВК . Він  подарував довідники для школярів з української мови та  декілька книг українських письменників-класиків. Харченко Олександр навчається на 1 курсі будівельного ліцею №39 подарував дитячі книжки.
rcx
  Завітав до бібліотеки з подарунками і місцевий поет-художник  Валентин Олександрович Малишев. Бібліотекарі отримали від нього книжки як українських класиків, так і класиків світової літератури. А також Валентин Олександрович подарував свій особистий збірник віршів та поем «Изломы судьбы» з особистим підписом. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду.
 
jnQ
Добрі справи робити приємно!  Щиро вдячні за подарунки!
 
 

А-ля цигани на екрані

  Культура ромів дуже різноманітна і багата. Вона всотувала також елементи культур тих народів, серед яких проживали роми, та й сама здійснювала зустрічний вплив. Циганська музика надихала знаменитих композиторів Сергія Рахманінова, Ференца Ліста, Франца Шуберта, Йоганнеса Брамса, Пабло Сарасате.
  Вплинула циганська культура і на музику й літературу України. Циган — один з традиційних персонажів української вертепної драми. Циганські мотиви відчутні в творчості Степана Руданського, Михайла Старицького, Миколи Гоголя, Івана Франка та ін.
    Цигани – герої багатьох творів світової класики, зокрема тих, що представлені на екранах : Кармен (однойменна новела П. Меріме), Есмеральда («Собор Паризької Богоматері» В.Гюго), Земфіра («Цигани» О.Пушкіна), Старуха Ізергіль та Макар Чудра (оповідання М.Горького), Будулай («Циган» А.Калініна). 
   Саме для ознайомлення юнацтва з героями – циганами світової класики був присвячений блікфанг «А-ля цигани на екрані» для учнів 7 класу НВК бібліотекарем бібліотеки –філіалу для дітей Своробою Н.І., сумісно з вчителем зарубіжної  літератури НВК  Снідою О.А.
gvv
 

Як зима з весною зустрілися

   15 січня відзначається один з найбільших християнських свят - Стрітення Господнє. Свято відзначають у пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після народження. Адже згідно з тими законами, кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження. Урочисто відзначати цей день почали з кінця V століття. 
    У народному побуті Стрітення здавна сприймається як зустріч зими з весною. Говорили, що «в цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче, та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє».
    На передодні свята, на засіданні народознавчого скраб-букінгу «Соняшник», була проведена народознавча година «Як зима з весною зустрілися». В ході заходу юні читачі дізналися історію і традиції цього свята, яка ікона пов'язана з цим святом, про народні прикмети на Стрітення. Також діти дізналися, що на Русі з цього свята визначалися терміни початку весняних польових робіт. У народі було придумано чимало приказок, пов'язаних з цим святом. Учасники заходу згадували прислів'я, приказки, заклички весни. З великим інтересом читачі ознайомилися з книгами, представленими на книжковій виставці. 
zii
fvf
Закінчилася зустріч театралізованою сценкою «Зустрілися зима з весною».
km66mm
 

Інтернет - хвиля

 5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Кожного року бібліотека-філіал для дітей проводить заходи з цієї тематики. І кожного року вона стає все актуальнішою тому , що  інтернет-користувачами стають діти .
  З дитинства їх знайомлять з правилами дорожнього руху , правилами пожежної безпеки та правилами поведінки, але з Інтернет-безпекою вони мало знайомі.
  В цьому році бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Свороба Н.І. запросила учнів 4-А класу НВК-ЗОШ, разом з вчителем Науменко Н.В. ,на інтернет-хвилю «Безпечний Інтернет». Для того , щоб потрапити до країни Інтернет, діти відгадували загадки, розгадували ребуси. Під час  заходу дітям були запропоновані відеоролики за темою, які представлені на веб-сайті Он-ляндія. Квітка-семибарвиця розмістила безпечні правила користування Інтернетом на своїх пелюстках.
vtg
KKL
   А наприкінці заходу діти  сплели інформаційне павутиння, яке цілком виявилось безпечним. Учні засвоїли – якщо дотримуватись правил , то Інтернет буде безпечним в користуванні.
ssk
 
Яндекс.Метрика