Фото библиотеки


Сказка Книгомани...Книгомани...Книгомани...Сказка

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Октябрь 2015 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 24 25
26 27 28 29 30 31  
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Октябрь 2015

28 Октябрь 2015

Уклін живим – загиблим слава

Ми йшли нелегкою дорогою,
Де кров лилась і піт рясний …
Нас світ вітав із Перемогою,
 Якій не складено ціни.
                            В. Семеновський.
 28 жовтня  наша країна відзначає переможну дату  –  71-шу річницю визволення України від фашистських загарбників. До цієї дати бібліотека-філіал №3 для дітей «Юний читач» разом з учнями 8-9 класів НВК та бібліотекарем НВК Сапего О.П. провели  урок мужності «Уклін живим – загиблим слава». Бібліотекар абонементу середнього та старшого віку дитячої бібліотеки  Жорткіна  А.М. розповіла  учням  про величезні  збитки і втрати, які завдала війна.  Затамувавши подих, учні слухали  розповідь про подвиги   костянтинівців у роки війни , яку підготувала бібліотекар  НВК Сапего О.П.  Зокрема  про подвиг  легендарного земляка – героя Олега Безбородька та  льотчика – винищувача Костянтинівського  аероклубу Володимира Гомона.  Діти принесли  фотокартки своїх дідусів та прадідусів – учасників війни, та підготували розповіді про них. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять  тих, хто увійшов у безсмертя. Учні прочитали вірші М.Бажана «Клятва», М. Рильського «Україні», А.Малишка «Партизанська пісня». З оглядом літератури  на тему: «Україна  в жорстоких обіймах війни» познайомила бібліотекар дитячої бібліотеки-філіалу №3 для дітей.
 А роки ідуть, ідуть …. Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину, хто рятував рідну землю від ворогів.
aj
jor5

Read more

27 Октябрь 2015

Не всякий встречный друг сердечный

 Мы живем в небольшом городе. Большинство его жителей не знакомы друг с другом.   К сожалению, не всегда незнакомые люди желают добра окружающим, а от некоторых можно ждать беды. Довольно часто насилию подвергаются дети, особенно, когда остаются одни. Начались осенние школьные каникулы. Многие школьники начальных классов  остаются одни дома, пока родители на работе.  Чтобы не случилось беды, надо научить  их правильному поведению с незнакомцами.
 Перед каникулами  библиотекарь Центральной городской детской библиотеки  провела урок безопасности «Незнакомые люди. Правила безопасности» для учеников 3-А класса школы №5. Лучше запомнить  эти правила, конечно, помогут сказки. Ведь не секрет, что многие сказочные герои тоже нарушают разные правила, что приводит к печальным последствиям. Отправившись в необычное путешествие по сказкам,  ребята дружно подсказывали героям сказок, какие правила они нарушили. Козлятам и Петушку они напомнили, что  нельзя поддаваться на уговоры незнакомцев и открывать  двери.  Колобку и Красной Шапочке посоветовали  не разговаривать с  чужими и не рассказывать им о себе и своей семье. Полезные и необходимые советы получили и другие герои сказок. Закрепить правила безопасности помогли иллюстрации к сказкам и ситуативная тест-викторина.
shko
plk

Read more

25 Октябрь 2015

ЛІТМОБ «Письменки та поети для молоді та про молодь»

  Поезія… Що це – натхнення,необхідне кожному з нас, або застаріле мистецтво, якому час піти на звалище історії? Адже навколо нас все так стрімко змінюється. У нашому суспільстві триває криза культури,і проблема зберігання духовності,національної цілісності і єдності стоїть дуже гостро. Поезія - якраз один з дієвих засобів зберегти і примножити духовні цінності. Вона може стати відповіддю на найгостріші й глибокі духовні питання сучасної людини. 
  Для  заохочення молоді до творчості та для популяризації української  писемності в Центральній міській дитячій бібліотеці була організована літературна зустріч  - «Поети і письменники для молоді і про молодь» .  Учні 9-Б класу ЗОШ 5 ( кл. Бабухіна З.М.) разом з бібліотекарем Левченко  Д.С. торкнулись важливого питання, яке хвилює сучасну особистість,   що перебуває у процесі розвитку.  Бібліотекар спонукав учнів проявити свої творчі здібності у римуванні, підбираючи рими до поданих слів. Завдання Були дуже цікавим, і на подив самих учнів , багато з них виявилися дуже талановитими. Наступною ланкою літмобу для підлітків було знайомство з сучасними молодими українськими письменниками , майже ровесниками наших гостей. Окремою увагою ми торкнулися письменника - літератора Олекси Чупи, вихідця з Донбасу, який зараз мешкає у Львові та пише українською, для молодого покоління українців. За останні пів року у Олексія Чупи вийшло дві книги - «10 слів про вітчизну» і «Бомжі Донбасу». Обидві книги - спроби осмислити історію і простір Донбасу. 
Натхнені темою зустрічі, талановиті учні декламували вірші молодих українських поетів, які вразили їх ,ділилися своїми почуттями, поглядами на сучасний стан речей.
  Отже, заохочення до поетичної творчості – ще один з чинників сприяння культурному різноманіттю. Бібліотека з радістю приймає участь в зрощуванні у молодого покоління любові до рідної мови, виразу своїх почуттів через красиву риму
.ppopoet

 

Read more

23 Октябрь 2015

У дзеркалі слова

 Таку назву мав урок – портрет , який пройшов у ПВД бібліотеки-філіалу №3 для дітей «Юний читач» для учнів 9 класу НВК . Бібліотекар НВК Сапего О.П., бібліотекар ПВД Свороба Н.І. розповіли присутнім про видатні моменти із життя та творчості видатного українського поета, громадського діяча , лауреата Шевченківської премії, академіка академії наук України, Героя України – Бориса Ілліча Олійника. Якому 22 жовтня виповнюється 80 років. 
  Його лірика вражає.  Значну частину своєї творчості Б.Олійник присвятив темі матері. «Пісня про матір» - чи найвідоміша поезія Бориса Олійника з тих, що потім стали піснями. І ось лунає «Пісня про матір» у виконання Таісії Повалій. А коли його матуся пішла з життя у світ вийшла збірка «Сива ластівка». Уривки з цієї збірки бібліотекар НВК Сапего О.П. зачитала із збірки  , яка є у фонді бібліотеки-філіалу №3. А також всі присутні  прослухали  пісню «Сива ластівка» у виконанні Ніни Матвієнко.
 Наприкінці заходу дітям була продемонстрована відео-презентація «Б.Олійник – основи життя». Поет має завойовувати свого читача постійно! Щоразу майже заново.
oliy
oli

Read more

Десь , колись в далекій країні…

  95 років потому народився веселий, невгамовний багатий на вигадки і дуже добрий казкар Джані Родарі,який подарував дітлахам багато незвичайних історій.
  21 жовтня учні 4 класу НВК (кл.керівник Федорченко Л.  І.) разом з ведучою (бібліотекар Свороба Н.І.)вирушили у вигадану подорож експресом «Голуба стріла» до дивовижної фруктово-овочевої країни. А супроводжував їх веселий , пустотливий хлопець –цибулька Чиполіно (бібліотекар Ліскєвич О.В.). 
   І ось перша станція «Вікторинка» на якій дітлахи відповідали на питання Чиполіно , за що кожний отримував фішки-цибульки.
   Друга станція була «Загадкова». На ній всім було запропоновано прийняти участь у казковому аукціоні, який складався із загадок. За вірні відповіді також учасник отримували фішки-цибульки. 
  Коли всі загадки були відгадані, «Голуба стріла» вирушила далі. І прибула на станцію «Плутанина», на якій бажаючі розпутували переплутані словосполучення із імен головних героїв «Пригод Цибулино». Прибувши на станцію «Кросвордна» , подорожуючим було запропоновано розгадати кросворд за мотивами повісті-казки «Пригоди Цибулино». Діти змогли відповісти на всі каверзні питання, а в клітинках з’явилось ключове слово – ім’я та призвище ювіляра.  На питання Чиполіно – «На який овоч ви хотіли б бути схожим» всі одноголосно відповіли  Чиполіно.
  І ось уявна подорож на «Голубій стрілі» завершується і прибуває на кінцеву станцію- «Світ книг Джані Родарі». Тут була розіграна  лялькова постановка, головними героями якої були Чиполіно та Вишенка. Ключовим моментом заходу стало нагородження найактивніших і знаючих учасників. Ними стали : Гусак Діана, Шейко Андрій та  Свістунов Василь, які отримали від Чиполіно медалі «Друг Чиполіно» та солодкі призи. 
  Та  не обійшлось без подарунків. Учні Чабаненко Тетяна , Гусак Діана, Жмуденко Іван, Ткаченко Сашко, Свістунов Василь,  Монахова Аліна подарували свої малюнки за творами Джані Родарі , які розташувались на виставці. Підводячи підсумки, учасники зустрічі дійшли висновку, що улюблена книга кількох поколінь вчить бути добрими, сміливими, винахідливими, порядними.
                     До зустрічі на сторінках книг Джані Родарі !
mn
zat
rod
ric

Read more

Ми були першими

Без «Червоної Рути» не було б «Студентського голодування», 
а без «Студентського голодування» не було б Незалежності України.
                                                                                    В’ячеслав Чорновіл
  Так сталося в новітній історії, що саме восени в Україні відбуваються переломні події, котрі багато в чому визначають майбутнє нашої держави. 17 жовтня — саме такий день. Ще не так давно, 25 років тому, коли незалежність України була болісною темою, молодь, відкинувши страх, долаючи численні перешкоди, йшла до омріяної мети — жити у вільній країні! Студенти зі Львова, Києва та інших міст України проявили неабиякий героїзм, кинувши виклик цілій системі. Події, що відбувалися на майдані Незалежності протягом 2-17 жовтня ввійшли в історію під назвою «Революція на граніті».
 15 жовтня у ПВД бібліотеки - філіалу №3 для дітей «Юний читач» бібліотекар Свороба Н.І. запросила учнів 8 –Б класу НВК разом з вчителем історії НВК Криворучко С.А. та бібліотекарем НВК Сапего О.П. переглянути відео-спомин «Ми були першими», який присвячений 25 роковинам тих значущих для нашої країни днів. «Революція на граніті», що була повністю організована силами студентства, не мала на той час аналогів у всій Європі, адже «оксамитові революції» у Східній Європі у 1989 році проводили зріліші політики. Ці акції та голодування відіграли важливу роль у становленні незалежності України.
  «Революція на граніті» довела, що справедливість є!» 
 ek
ekran
 

Read more

21 Октябрь 2015

Сайт Константиновского городского краеведческого музея

   Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере, в Донецкой области.
museum9
 
   Этот вывод был сделан на основании анализа сайтов музеев в Донецкой области - некоторые из них не обновляются, некоторые переполнены рекламой, т.к. находятся на бесплатных хостингах и т.д.
 
Плюсы сайта:
1. Грамотно составленное, небольшое и понятное меню сайта - 
2. Постоянно обновляющаяся информация об анонсах мероприятий и отчёты о самих мероприятиях.
3. Большие, грамотные, профессионально составленные краеведческие материалы в разделе "Публикации"- к прмеру, "Освобождение Константиновки 6 сентября 1943 г" или "История трамвая" в пяти частях.
4. Постоянно пополняющаяся "Галерея фотографий".
5. Проведение, как на сайте, так и в музее различных конкурсов - таких, как "Фото с ветераном".
6. "Уютный" вид сайта.

Read more

20 Октябрь 2015

Історичні читання в бібліотеці

 В історії українського народу є багато героїчних сторінок, та найцікавіша – це історія  запорізького козацтва. Учні  5-го класу разом з провідним бібліотекарем бібліотеки-філіалу № 2 Граммою А.В. під час заходу «Українське козацтво – відгомін віків»  згадали історію  українського козацтва, Запорізької  Січі  та славних її гетьманів. Діти з цікавістю знайомились з військовою справою та побутом козаків. В цьому  їм допомогли презентація  та  книжкова виставка. Такі заходи допомагають учням бути гідними патріотами своєї Батьківщини.
 al
 

Read more

16 днів Революція на граніті

 Все годы  независимости украинцы вынуждены были отвоевывать свое право быть свободными. С первым дыханием свободы, еще до объявления независимости, состоялась Революция на граните. Тогда более сотни студентов объявили голодовку. Протесты продолжались 16 дней со 2 по 17 октября 1990 года. После этого активисты одержали победу. ВР УССР подписала постановление, которое гарантировало выполнение всех требований протестующих.

 Для пользователей ПВД был представлен документальный фильм Лидии Чайки «16 днів Революція на граніті». Первая трансляція фильма прошла на телеканале ТВІ 25.02.2011 р.

revol

Read more

19 Октябрь 2015

Осінні фарби в пейзажах та віршах

 Спілкування з природою – велике щастя й навіть життєва потреба для людини. Природа приваблює музикантів, художників, поетів своєю чарівністю й неповторністю. Кожна пора року по- своєму неповторна й красива, і цю красу необхідно відчути, побачити. Осінь в картинах художников – найяскравіша  пора, де  сплелися  червоно-жовті, золотаві  теплі фарби бабиного літа та дощовий  меланхолійний пейзаж піздньої осені. А яке натхнення приходить о цій порі до поетів та письменників!  Багатьом з них так добре писалося восени. 
  Знайомство семикласників  ЗОШ № 9 з плодами осіннього натхнення поетів та художників відбулося  у  Пункті  вільного доступу до мережі  інтернет бібліотеки-філіалу № 2. Провідний бібліотекар філіалу  Грамма А.В. за допомогою підготовленої нею презентації розповіла про творчість відомих і маловідомих пейзажистів, що стосувалася теми осені. Гарним доповненням до розповіді були вірші. Слова подяки почула бібліотекар від підлітків, що душею доторкнулися до прекрасного.
jsen1 1jsen1 2
 
 

Read more

Яндекс.Метрика