Фото библиотеки


Охота на ...Пернатый ...Сказка Дарунки о...Мої ляльк...

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Ноябрь 2015 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
24 25 26 27 28 29
30            
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Ноябрь 2015

27 Ноябрь 2015

Свіча пам'яті

Шановні користувачі! До вашої уваги виставка літератури з фонду бібліотеки до вшанування памяті жертв голодомору 1932- 1933 рр. Представлена література  розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив український народ.
sv

Read more

На пам’ять не покладено табу

 Вшанували пам’ять померлих у жахливі голодні роки 1932-1933 рр. учні 8-Б класу ЗОШ №5 у ЦМДБ. Розповідь про моторошні події тих часів перемежалася віршами Д. Білоуса, Д. Головка та інших українських письменників, що прочитали учні. Свідченням злочину стали листи людей, які намагалися отримати від влади відповідь: «За що ми повинні помирати від голоду?» Хвилиною мовчання при запаленій свічці було вшановано пам’ять жертв Великого голоду.
cvsvv1
 

Read more

Україна пам’ятає

Пекельні цифри та слова
 У серце б’ють, неначе молот,
  Немов прокляття ожива,
 Рік тридцять  третій?
 Голод? Голод?
     1933 – й рік. Чорний день в історії України. Жахливо навіть через роки згадати страшну трагедію, яка розігралася на благословенній землі квітучого українського краю. Що сталося, що без стихії, без засухи, без війни – голод забрав у могилу мільйони людей?І це в урожайний 1932 – й рік.
    Бібліотекар абонементу середнього та старшого віку бібліотеки-філіалу  для дітей  Жорткіна  А.М. для вшанування світлої пам'яті  жертв голодомору в Україні 1933 року  оголосила хвилину скорботи. У скорботну хвилину задумаймося над нашою долею, долею наших дітей, нашої України і зрозуміймо: а ні на крок не просунемося ми на шляху духовного відродження, якщо ступатимемо по рідних могилах, топтатимемо свою історичну пам’ять, а з нею і гідність свою. Бо все так просто – щоб нас шанував світ, варто самим себе шанувати. Хай ця хвилина для нас і для всіх людей доброї волі й чистої совісті стане актом покаяння і перестороги. Діти запалили свічки. Так розпочалася година пам‘яті «Україна пам’ятає», яка була проведена з учнями  7-А класу (класний керівник Жадан О.І.)  Костянтинівського ліцею.
      Діти читали вірші Дм. Білоуса «Ти кажеш, не було голодомору?», Дм. Головка «У той рік заніміли зозулі», О. Кавуненко «Білий янгол скорботи»,Т.Федюк «Навмисний голод». Бібліотекар  зробила огляд літератури українських письменників, які в своїх творах відображали тему голодомору в Україні.
    Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей.
golodgol
 

Read more

25 Ноябрь 2015

Ми- новенькі!

clava

                                          КЗК "ЦСПБ" ЦМДБ

 

Норберт Больц. Абетка медіа  [Текст]/ Н. Больц.- К.: Академія укр. Преси, Центр вільної преси, 2015.- 177 с.
  Книжка професора Берлінського технічного університету  Норберта Больца присвячена загальним підходам до медіа технологій, продемонстровано комплексний і системний підхід до сучасних медіа.


Леся Вороніна. Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9 [Текст]/ Л. Вороніна.- К.: Знання, 2015.- 126 с.
  Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Головне зуміти здолати свій страх, і тоді найпотужніша зброя перетвориться на порох…

Леся Вороніна. Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда: повість [Текст]/ Л. Вороніна.- К.: Знання, 2015.- 135 с.
  Прочитавши фантастичну повість, ви дізнаєтеся, чи пощастить нашим героям знешкодити підступних прибульців, провівши небезпечну операцію…


Олександр Есаулов. Game over! [Текст]/ О. Есаулов.- Х.: Бібколектор, 2013.- 140 с.
  Чому Петрик перетворюється на Рикпета? Хто такі Великий Процесор та Гірея? Багато питань ставить перед друзями ця дивовижна дружба, і бажають вони цього чи ні, а відповідати на них потрібно негайно…

Олексій Кононенко. Барабашка та всі інші. Про духів добрих і  не дуже [Текст]/ О. Кононенко.- К.: Либідь, 2013.- 128 с.
  Зі сторінок книжки, яка воскрешає забуті сторінки народної міфології, постає загадковий світ одуховленої природи. Казкові сюжети навчають дітей жити в гармонії з довкіллям, поважати старших, цінувати щирість людських стосунків.
 

Світанок [Текст] .- Чернівці: Факел Марії, 2011.- 88 с.
  Ця книга вийшла завдяки благодійним внескам прихильників Народознавчо – Просвітницького Центру  «Факел Марії».

Степан Процюк. Чорне яблуко [Текст]/ С. Процюк: роман про Архипа Тесленка.- К.: Академвидав, 2013.- 192 с.- (Автографи часу).
  Драматична і зворушлива історія платонічного кохання Архипа Тесленка у складній панорамі його короткого життя.

Read more

23 Ноябрь 2015

Правовий букварик

 Сьогодні, коли в Україні відбуваються процеси реформування суспільного життя, особливого значення набуває ідея виховання молоді, яка здатна буде побудувати правове суспільство. У ЦМДБ в рамках клубу "АВН" для учнів 4-а класу ОШ№5 (Кл. керівник Гуща Л. П.) відбувся правовий букварик «Пригоди Чиполіно». Діти ознайомилися з основними положеннями  Конвенції про права дитини, усвідомили, що кожен має право вибору, право мати свою думку та свої цінності. Учні  уявляли себе на дикому острові, зробили для себе день Неслухняності, взяли участь у вікторині «Права  казкових героїв», складали перелік того, що потрібно дітям, щоб бути щасливими і здоровими. Підсумком заходу стала гра «Права і обов’язки». 
prr

Read more

День Гідності та Свободи

  Вони  співали «Ще не вмерла …..» і вмирали…. Від тих подій минуло два роки. З нагоди Дня Гідності та Свободи у бібліотеці-філіалі для дітей відбулась  година спілкування  «Україна починається з мене» з учнями 8 класу НВК ( вчитель історії Криворучко С.А.),  бібліотекар  Жорткіна А.М.  згадала історію останніх 11 років, як Україна пережила два масштабні повстання свого народу і надання  належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року повстали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина,  національних інтересів  нашої держави та її європейського вибору. Під час заходу транслювався відеоролик «Небесна Сотня». Учні читали вірші присвячені героям України: «Горить свіча і пам’яті сльоза», «Не плач за мною, мамо, не ридай»,  «А сотня вже зустріла небеса ….». Крім того , пролунали патріотичні музичні твори, сповнені любові до України та надії на  її краще майбутнє.
   Учасники заходу вшанували пам'ять  Героїв Небесної Сотні та  Героїв, які загинули на Сході України, віддавши своє життя за наше гідне майбутнє.

gid3gid

Read more

Дитина та книга – початок дружби

«Діти – це наш дорогий скарб,
це наша надія, це – молода Україна»
Олена Пчілка

  20 листопада — Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя. Майже афоризмом стали слова «Без свят не буває дитинства!». Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ, допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об’єднують і спонукають до творчості.
   Допомогти дітям увійти в чарівний світ книг і знайти в цьому світі друзів – таке завдання поставили перед собою працівники бібліотеки- філіалу для дітей.
Вихованців дитячого садочка №14 «Ягідка» разом із своїм  вихователем Баєр Л.А. бібліотекар Ліскєвич О.В. запросила на пізнавальну годину «Дитина та книга – початок дружби». Маленькі гості мандрували просторами приміщень бібліотеки – філіалу для дітей. Ознайомились з діючими книжковими виставками бібліотеки, дізнавалися як вибирати книжки в бібліотеці, як треба себе поводити в бібліотеці. А відвідавши книжкову лікарню, дітки своїми рученятами разом «полікували» маленьку стареньку книжечку.      Завітали пізнайлики і до ПВД. Бібліотекар Свороба Н.І. розповіла з чого складається комп’ютер та для чого він призначений. Дітки твердо засвоїли , що книжка завжди буде супроводжувати їх по життю і з нею треба дружити!

cv55zxbnnmn

Read more

Толерантність

 qqqПродовжуючи тему  толерантності, психологи – волонтери  чешського громадського об’єднання  «Людина в біді» Садчикова О.Г. та Пономарьова М.В. завітали до бібліотеки-філіалу №3 для дітей. Питання толерантності зараз у центрі уваги всього світу. Але нажаль на сьогоднішній день  про це мало говорять. Поняття «толерантність»  сприймається не тільки дітьми, але й дорослим по різному.  З цією метою для учнів 8 класу НВК був проведений урок-тренінг «Передай добро по колу». На уроці учням надали перші навички насамперед  терпимості по відношенню один до одного, поважного ставлення , а також вміння виходити із конфлікту. За допомогою гри учні змогли засвоїти правили  вирішення конфліктів. На уроці не обійшлось без творчої роботи. Вона називалась «Дерево толерантності». Учні на паперових листочках дерева пишуть свої побажання, щоб наш клас став «простором толерантності», заповнені листочки закріплювались на намальованому дереві . Клас – це маленька родина. І хотілось, щоб не тільки в нашому класі завжди панувала повага , доброта, взаєморозуміння, ніколи не було б сварок. І це дерево толерантності показало, що  це залежить від кожного з нас.
ssssaaa

Read more

18 Ноябрь 2015

Мы выбираем толерантность

 Еще в XVIII  веке выдающийся французский писатель и философ Вольтер писал: «Верхом безумия следует считать убеждения, что все люди обязаны одинаково думать об отвлеченных предметах». Но и в XXI веке люди не научились терпимо относиться к чужому мнению, взглядам, поведению, культуре.  Что и приводит к вражде, конфликтам, а часто и к войнам. В результате гибнут люди, рушится экономика, возникают экологические проблемы и многие другие беды.
  В 1995 году государства-члены ЮНЕСКО  приняли Декларацию принципов толерантности, которая призывает уважать права и достоинство каждого человека.  Ведь каждый из нас неповторим и значим.  
 16 ноября, когда многие государства отмечают Международный  день толерантности, в Центральной городской детской библиотеке был проведен урок толерантности «Равный - равному» для учеников 9-А класса ОШ №5 в рамках информационно-консультативного бюро «XXI століття».  Тренинг, проведенный психологом Чешской гуманитарной организации «People in need» Садчиковой Е.Г., помог выяснить, как девятиклассники понимают, что такое толерантность, какие качества присущи толерантному человеку, чем люди отличаются друг от друга и чем похожи.  С помощью различных упражнений и игр ребята учились лучше понимать себя, свой внутренний мир, учились умению доверять друг другу.  Проведенное ведущим анкетирование дало возможность участникам  оценить степень своей толерантности и сделать выводы о необходимости воспитывать в себе терпимость друг к другу и чужому мнению.
kolo
 
sadch
ooopg
sad

Read more

16 Ноябрь 2015

Літопис минулих років

 Під такою назвою  вже традиційно  пройшов тиждень української писемності та мови у   бібліотеці – філіалі  для дітей . Протягом тижня користувачі мали можливість переконатися, що сила  слова  безмежна. Особливо, коли  воно  живе, іскристе, емоційно  виважене. Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб із мо¬гуття інтелекту і  моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів-людей, об'єднаних в єдине ціле — народ. 
 Відкрився тиждень з уроку – пізнання « Українська писемність - доба стара , доба нова» з  учнями  5-го класу НВК. Провела його  бібліотекар  абонементу  середнього та старшого віку  Жорткіна А.М.   Вона      познайомила учнів  з історією виникнення писемності та розповіла про те, яких тортур, знущань зазнала українська мова. Сьогодні вона стала державною. І ми – українці розмовляємо рідною  державною українською мовою. А мова в нас  співуча, мелодійна, ніжна. А ще вона рідна нам. Діти читали вірші про мову: Т.Г.Шевченка, В.Симоненка Дм. Луценка, О. Підсухи, Дм. Білоуса, В.Сосюри, П.Воронька, В. Лучук. Бібліотекар НВК Сапего О.П. провела гру-конкурс «Доповни прислів’я про мову».
v123
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
m13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
В рамках тижня  з учнями 4-го класу НВК (класний керівник Федорченко Л.І.), була проведена мовознавча хвилинка «Як намистинки, диво калинове рідна мова». На заході від бібліотекаря Ліскєвич О.В. учні дізналися, що таке мова та історію її виникнення, хто створив перший алфавіт, та яким він був. Діти пригадали багато прислів’їв про мову та слово. Також мали змогу переглянути літературу мовознавчої виставки « О мово моя, душа голосна України» , яка є у фонді бібліотеки-філіалу для дітей. Закінчила захід Чабоненко Тетяна декламуванням вірша Н.Красоткіної «Люби свою мову». 
m12А як же книга прийшла до людей? Про це мали змогу дізнатися учні 3 класу НВК завітавши до ПВД бібліотеки-філіалу для дітей де їх зустріла бібліотекар Свороба Н.І. Надана  експрес – інформація ознайомила учнів з історією створення книги від найдавніших часів до наших днів. За допомогою слайд-презентації переглянули давні письмена, побачили розпис на камені, на глиняних дощечках, побачили папірус і т.д. Також діти переглянули древню абетку і мали змогу порівняти сучасні літери абетки зі старовинними літерами. Та не обійшлось і без перегляду цікавенького мультика, який називався «Як грати з книгою».
  Ось на цій позитивній ноті і закінчився тиждень української писемності та мови у бібліотеці-філіалі для дітей. Любіть, бережіть, а головне не цурайтеся і не соромтесь говорити рідною українською мовою!
v45
 mn5
 

Read more

Яндекс.Метрика