Фото библиотеки


Сказка Летнее чт...Книгомани...Сказка Сказка

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Март 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Март 2016

29 Март 2016

Країна Гідності

 

 Шановні користувачі! Зверніть увагу.

kras

    Партнерство "Кожній дитині" запрошує молодих людей та організації, які працюють з молоддю, до співпраці у поширенні знань про соціальні права через навчальну гру Ради Європи "Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини".
 
"Країна Гідності" – це карткова гра, у якій гравців як членів парламенту вигаданої однойменної країни просять прийняти рішення про соціальну політику щодо соціальних прав у рамках плану розвитку на найближчі п’ять років. Добираючи аргументи під час прийняття рішень, гравці більше дізнаються про соціальні права та їх зв’язки з соціальною політикою.
 
У гру можуть грати всі: особливих навичок або додаткових знань не потрібно, крім інтересу та мотивації пізнати соціальні права людини. У гру можна грати в різних контекстах, у формальних і неформальних навчальних умовах, у рамках навчального курсу, в школах та ВНЗ, у групах однолітків або в межах будь-якої освітньої діяльності.
 
Партнерство "Кожній дитині" планує проведення серії одноденних майстер-класів з підготовки фасилітаторів до використаннягри у роботі з молодими людьми.
 
Орієнтовний час проведення майстер-класів – друга половина квітня – травень 2016р. Кількість та міста проведення майстер-класів будуть визначені з огляду на кількість отриманих анкет і регіон проживання запрошених учасників.
 
Щоб стати фасилітатором гри, будь ласка, заповніть до 10 квітня (неділя) включно реєстраційну анкету запосиланням www.goo.gl/UuVSUO
 
До 18 квітня запрошеним учасникам буде повідомлено час та місце проведення майстер-класу. Учасників буде обрано зважаючи на їх досвід проведення освітніх заходів, роботи з молоддю та мотивацію до використання гри.
 
Участь в майстер-класі безкоштовна, кожний учасник отримає 1 комплект гри. Компенсація за проїзд учасникам до міста проведення майстер-класу не передбачена.
 
Учасники майстер-класів на конкурсній основі матимуть можливість отримати міні-грант для реалізації проекту, що стосуватиметься просування та реалізації соціальних прав молоді та буде розроблений разом з молодими людьми (учасниками гри).
 
Для довідки:
 
    Партнерство "Кожній дитині" з 2008 року працює над розвитком та впровадженням проектів та освітніх програм, спрямованих на подолання перешкод, які стають на заваді успішної реалізації молодими людьми своїх соціальних прав. У 2015 році Партнерство отримало від Ради Європи авторське право на видання українською мовою гри"Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини" та здійснило відповідний переклад і видання гри. 4 березня 2016 року відбулася презентація гри, що стало завершальним етапом дворічної діяльності Партнерства з підготовки українського видання гри Ради Європи.
 
 

Read more

28 Март 2016

Казковий каламбур

  2016 рік – Рік Івана Яковича Франка в Україні.     22.03.2016 р. об 11.00 в рамках Тижня дитячого читання в стінах бібліотеки НВК(бібліотекар Сапего О.П.) бібліотека – філіал для дітей організувала казковий каламбур «Коли ще звіри говорили» . Сюжетом каламбуру послужило оповідання І.Франка «Грицева шкільна наука» . Але це оповідання розглядалося очима сучасних дітей. Учні 4 класу НВК вирішили показати користь від  навчання  учням 1 класів НВК (вчитель Науменко Н.В., Богунова С.Є.). У гості до Гриця ( Сосницький Ярослав) прийши гості із сучасних казок – Незнайко ( Мерщанський Ігор), фея наук ( Гармашова Наталя) та принцеса Книжана із казки В.Нестайка ( Бокіна Анастасія).
  Для присутніх маленьких школярів були розіграні різні сценки , лунала музика , самодіяльний ансамбль «Карамельки» станцювали для присутніх та й ще порадували веселими частушками про шкільне життя. Діти з цікавістю читали казки із збірки "Коли ще звірі говорили", "Ріпка", "Лис Микита", арабську казку "Абу - Касимові капці", "Ворон і Сова", "Як звірі правувалися з людьми" та ін. По закінченні каламбуру всі герої зайняли свої місця на сторінках книжок, а першачки отримали статус – юних читачів.
    Завершив тиждень дитячого читання в бібліотеці – філіалі для дітей  , який  проходив сумісно з бібліотекою НВК  мультвояж «А ми того лиса та й впізнаємо». До ПВД бібліотеки-філіалу для дітей завітали  відвідувачі 6-12 років, які є постійними читачами бібліотеки і приймають активну участь у роботі бібліотеки. Бібліотекар Свороба Н.І.  зупинилась на збірці І.Я. Франка «Коли ще звіри говорили», а саме на казці «Фарбований лис» в якій Іван Франко вдало використовує художні засоби, вживані в народних казках про тварин, зокрема традиційне змалювання рис тварин: зажерливості вовка, хитрості лиса, незграбності ведмедя, впертості осла тощо. Письменник ще більше підкреслив ці характерні особливості тварин, майстерно розкриваючи їх через вчинки або розмови персонажів.      Разом із тим, незважаючи на елементи фантазії, казка повинна поглиблювати в дітей знання про навколишній світ, ознайомлювати їх із природою і суспільством, навчати їх розуміти людські характери і сприяти формуванню кращих рис характеру дитини. А сучасна дитина нажаль сприймає цей світ тільки через монітор комп’ютера . І тому  бібліотекар вирішила провести цей мультвояж серіалом «Фарбований лис». По завершенні перегляду діти засудили нечесність , користолюбство лиса.
   Протягом тижня проходив  казковий вернісаж «Зачаровані казками»  , який присвячений вшанування пам’яті І.Франка Учасниками якого  були відвідувачі та постійні читачі бібліотеки філіалу для дітей. Юні художники малювали ілюстрації до прочитаних казок І.Я. Франка. Найактивнішими учасниками стали учні НВК Остащенко Лєра та Рябінін Богдан. 
bvbvbrrqmz5t48r8c
 
 
 
 

Read more

Візок чудових книжок

 Під таким девізом проходив тиждень дитячого читання в бібліотеці – філіалі для дітей. Вже традиційно в перші дні весняних канікул по всій Україна проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Книжкові герої приходять до дітлахів , щоб ще раз надихнути та спонукати до читання саме традиційних книжок а не електронних. Сьогодні, ця  традиція не лише не втратила свого значення, але й набула особливого змісту для кожного учасника, від  малюка, який пробує книжку «на зуб», до солідних «живих» класиків дитячої літератури.
 21 березня відкрився тиждень святом книги «Візок чудових книжок», яке проходило  у НВК для учнів молодших класів. На свято завітали персонажі улюблених дитячих казок – Незнайко та Буратіно, Попелюшка,Червона Шапочка, лікар Айболить, принцеса Книжана та Магістр книжкових справ. Та не обійшлось і без сюрпризів. Потрапивши на свято, Лінь хотіла завадити Букварику вчити малечу читати , але дружба та витримка героїв книжок допомогли всім перемогти Лінь. Цим самим юні читачі , ще раз змогли доказати своє бажання читати та навчатись. Бібліотекар Ліскєвич О.В. провела юних читачів галявиною книжкових новинок , на якій розташувались новенькі яскраві книжечки сучасних українських авторів ,які пишуть для дітей і про дітей. 
eeeeeeeeegdfdooo6bv

Read more

Книжкова шпаківня

  Закінчилася  зимонька – зима , нарешті до нас завітала довгоочікувана красуня –весна. Весна – красна надихає все навкруги до початку чогось нового , незвичайного . Повертаються до своїх домівок птахи, які зимували у далеких теплих країнах. І першими повертаються шпаки.
   Тож недарма з весною та з поверненням шпаків пов’язане і відкриття у бібліотеці-філіалі для дітей «книжкової шпаківні», яка розпочала свою роботу на підтримку Всеукраїнської ініціативи "Додай читання" . Книжкові шпаківні розширюють книжкове середовище для дітей і доносять книжки всюди, де перебувають діти,  які діють за принципом "візьми книгу - поверни", подаруй книгу. 
 
Геть нудне байдикування! Краще додавай читання!
 
 
shpak

Read more

27 Март 2016

Свято Книги

  Останній тиждень березня приносить дітям велике свято. Адже саме в цей час відзначається Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Традиція цього свята прийшла до нас з далекого 1943 року, коли за ініціативою дитячого письменника Льва Кассіля було проведено перші «книжчині іменини». Всеукраїнський тиждень дитячого читання було започатковано у 1993 році.
   У бібліотеці-філіалі сімейного читання він почався 21 березня з Відкриття Тижня «Книги…Книги…Книги…». На гостини до молодших школярів завітали відомі літературні герої : фея Мудрості і фея Знань (Руднева А. і Погуляй О.), Попелюшка (Карлова О.), Баба Яга (Денисова Г.), Пірат (Зінчук С.) та Незнайко (Кустов Т.). Вони емоційно розповіли дітям про значення книги та читання, про правила користування книгами , провели декілька конкурсів, ігор та вікторин. Малеча з ентузіазмом прийняла участь в захоплюючій зустрічі з великим другом – книгою.  Кожного дня Тижня дітей і підлітків чекали нові розваги та зустрічі.
   У вівторок  учні 5-го класу зустрілися за круглим столом і повели розмову про домашню бібліотеку. Вони з захватом розповідали про свої  улюблені книжки та їх героїв, про сімейні бібліотеки та їх засновників. Майже в кожній сім’ї старанно зберігаються книжки, що дісталися від бабусь та дідусів.  З якою гордістю діти розповідали про це. Підводячи підсумки круглого столу, присутні висловлювали думки про те, що домашня бібліотека необхідна кожній інтелігентній родині, бо зберігає спомин про минулі покоління; що в ній повинні бути книжки для кожного з близьких, не звертаючи увагу на вік, від немовлят до прабабусь.  З цікавістю діти прослухали рекомендації провідного бібліотекаря Грамми А.В. про правила зберігання книг та  естетичний вигляд домашньої бібліотеки.
Середа зібрала на бібліотечний урок  шестикласників. Бібліоурок  «За обкладинкою – цілий світ» познайомив підлітків зі світом довідкової літератури. Учні не тільки дізналися про те, за яким принципом розташовано матеріал у енциклопедіях та словниках, але й змогли на практиці використати здобуті знання. На закінчення заходу їм було запропоновано самостійно знайти в довідниках відомості про деякі речі та явища. Семикласники ,  любителі детективного жанру , у четвер зібралися на літературний  квест «По слідах Шерлока Холмса ». Вони мандрували творами Артура Конан Дойла, згадуючи найважливіші розслідування батька дедукції Шерлока Холмса, знаходили у потаємних місцях «докази», виявляли кмітливість та спостережливість. Перемогли команди  «Еркюль Пуаро» та «Міс Марпл», але інші дві команди «Шерлок Холмс » та «Комісар Мегре » відстали лише на 1 та 2 бали. 

 У п'ятницю Пункт вільного доступу до інтернету запросив малюків, учнів 2-го класу, на зустріч з казкою. Їм було запропоновано пограти в казкове лото «Що за диво, ці казки!» Діти з ентузіазмом згадували знайомі їм народні та літературні казки, їх героїв та авторів.

 Тиждень дитячого читання, що пройшов у бібліотеці-філіалі сімейного читання, з успіхом виконує свою мету: прищеплювати дітям любов до книги, виховувати в дітей потребу до читання,  дбайливе ставлення до книги.

     Той, хто пізнав радість спілкування з друкованим словом, добре знає про те,

що читання — це бурхлива гра уяви, інтенсивна робота думки, творчий процес, який дає ні з чим незрівняну насолоду.

fmmdg

rf

    zxz

bfs

 
A5

al3
 
 
 
ССС 
 
 
 
 
 
 
kki
nn5f 
 

Read more

25 Март 2016

ХТО ВМІЄ ВІНОЧОК ВИТИ, ТОЙ ВМІЄ ЖИТТЯ ПРОЖИТИ

Заплету  віночок, заплету шовковий,
На щастя, на долю, на чорнії брова.
Та й пущу віночок на биструю воду,
На щастя, на долю, на милого вроду.
 
venok   Україна… Батьківщина… Рідний край. Скільки ніжності і тепла в цих словах. Наша земля красива, щедра, багата на символи та традиції. В народі кажуть: «Без верби і калини, нема України», «Тримай хатиночку, як у віночку», «Хто вміє віночок вити, той вміє життя прожити». А яке ж значення має віночок у житті українського народу? Виявляється, дуже велике. Він є невід’ємною частиною українського національного костюма. Український віночок – це не просто прикраса,  це - оберіг, «знахар душі».
   За вікном весна, а бібліотекар ЦМДБ разом з членами клубу «Барвінок» перенеслися у чарівне літо, заквітчане польовими квітами, білими ромашками, синіми волошками у житті, червоними маками, блакитними незабудками…
  Вечір народознавства: «Хто вміє віночок вити, той вміє життя прожити» нагадав кожному з нас чарівну пору цвітіння українських полів. Побіжить дівчина на квітучий луг, щоб з чарівних квіток сплести собі дивовижний віночок. Адже стільки дивини і чарів у тих віночках, стільки неповторної краси і радості!
Всього в українському віночку дорослої дівчини 12 квіток і кожна – лікар і оберіг. Чудова й гарна квітка ромашка. Вона приносить не лише здоров’я, а й добробут. Цю квітку клали у першу купіль дівчинки, щоб була рум’яною. Ромашка підготувала для учнів квіткову вікторину. Квітки яблуні подарували нам музичне вітання, мак приготував гру «Мак», волошки – кросворд «Український віночок». Квітка барвінок була на вечері не простою, а поетичною, калина – танцювальною. Чорнобривці підготували для дітей сюрприз. Учні повинні були згадати українські пісні і скласти з них віночок. Не простий віночок, а віночок з пісень, у яких згадується про квіти, про маму, про рідний край.
   Ще до віночка в’язалися стрічки, які треба вміти правильно в'язати і символи їх знати. Про це розказали нам хлопці. 
Побувавши у чарівній казці українського віночку, школярі збагатили своє знання про чудодійні обереги нашого життя – квіти.  
 

Read more

Українські поети малюкам

   Наша Україна багата щедрим сонцем, запашним хлібом, повноводним Дніпром, зеленими Карпатами. Але найбільшим багатством України є рідна мова, прекрасні українські вірші для дітей.
Малюки ДНЗ «Колобок» rooздійснили чарівну подорож в поетичну країну з віршами українських поетів: Віктора Терена, Світлани та Юрія Ходоси, Платона Воронька, Грицька Бойка та інших. Вони побачили стільки див навколо! Скільки чудес!
Поети весело і дотепно розповідають про дитячі пригоди, про кумедні витівки звірят, лагідно навчають малят бути чемними і добрими, працьовитими і турботливими, плекають в дитячих серцях любов до рідного краю. Смішинки про малят  і звірят, спортивні веселики, скоромовки-спотиканки, загадки адресовані тим, хто любить і цінує гумор, хоче стати мудрішим, кмітливішим.
    Слухаючи вірші, діти поринули в співучий і казковий світ дитячої  поезії. Веселі віршики принесли насолоду дошкільнятам.
ctix

Read more

24 Март 2016

На золотому ганочку сиділи...

 Книги дружать з дітворою,
 Полюби їх у житті,
 І улюблені герої
 Будуть друзями в путі. 
 
   Щорічно наприкінці  березня всі діти справляють іменини. Винуватці цього свята не Саші і Маші, а наші вірні друзі - книги. Дитячі книги вбирають у себе цілий світ: усе цікаве, що відбувається на світі. Книга - неоціненний скарб, подарований попередніми поколіннями. Це найбільше диво, створене руками людини на шляху до щастя і світлого майбутнього. 
  Весела театралізована гра «На золотому ганочку сиділи…» або «Пригоди Чарівної книги», відкрила Тиждень дитячої та юнацької книги у Центральній міський дитячій бібліотеці «У Читалії веселій». Учні 5-б класу ЗОШ№ 5, завітавши до бібліотеки, поринули у чарівну країну літератури. На порозі їх чекав маленький Том Сойєр (Приходченко Олексій), та за відгадані завдання  вручив золотий ключ від бібліотеки. Дві команди  Кока-Кола та Книголюби поринули  у  чарівну літературну  подорож.  
   Крібле – Краблє – Бумс… і  діти стали учасниками вікторини за твором Л. Керрола «Пригоди Аліси в Країні чудес», де ведуча познайомила дітей з цікавими новими книгами,  книгами - ювілярами,  а також з Чарівною книгою, яка зберігається в бібліотеці багато років в старовинній скринці,  на червоній тканині і має багато цікавих та мудрих історій для дітей.  І тільки – но  діти з захопленням почали розглядати книгу, як з’явився Злий Чарівник  і забрав  книгу.  Що робити? Алей ж в літературі  є багато добрих та сміливих героїв, які готові допомогти всім читачам.  
   Крібле – Крабле – Бумс…  І в гості на допомогу  завітала добра Фея,  зарядила дітей  сміхом  у танцювальному  флешмобі та  відправила їх через гори, болота, ліси до логова  Злого Колдуна.  Але це ж пригода, тому  команди зустріла  сумна  Пеппі Довгапанчоха,  яку теж образив Злий Колдун. Пеппі  підготувала багато веселих та інтелектуальних завдань про книги та казки, про улюблених героїв   та  добрі вчинки.  
   Крібле – Крабле – Бумс… і під час виконання останнього завдання  Злий чарівник з’явився.  Здивований знаннями дітей, він запропонував прочитати Чарівну книгу разом  і першою історією була «Казка про загублений час».  Затишне коло, чарівний голос  Колдуна та  казкових героїв лунали в бібліотеці. Діти по колу  продовжували читати та  хвилювались за книжних героїв. А На завершення свята  літературні герої провели  книжне  селфі з улюбленою книгою.  Весело й грайливо закінчилося свято, але не  закінчується зустріч з книгою.   У чарівний світ відкритої книги вхід доступний кожному. Тож не лінуйтеся читати, розширюйте свій кругозір, вчіться у книг добру та справедливості і ви неодмінно станете справжньою Людиною з великої літери. Адже книга - це запорука успіху! 
   Велику подяку виражаємо методистам відділу організаційно-масової роботи Палацу молоді «Юність»: Званич Дмитру, Куслаєнко Поліні, Калашніковій Ярославі та постійному  волонтеру ЦМДБ Приходченко Євгенії за активну участь у проведенні свята.
 
 
lopi
fea
 pl4
t5
T1T4
t7
T

Read more

22 Март 2016

Доля поета

   21 березня відзначається Всесвітній день поезії. З цієї нагоди співробітники Центральної міської бібліотеки провели для відвідувачів Територіального центру для людей похилого віку Шевченківські читання «Доля поета».  Під час заходу присутні  знову відкривали для себе відомі й невідомі сторінки, факти життя Тараса Григоровича Шевченка. Перед їхньою уявою поставали Музи генія – жінки, яких він палко кохав.  
    Не судилося нашому великому і безсмертному Кобзареві пізнати звичайного людського щастя. Але у той же самий час кохання, трагічне і не завжди взаємне, дарувало поетові невичерпне джерело натхнення, виливаючись у рядки геніальних ліричний поезій.
  Супроводжувався захід показом презентації  «На перехресті музи й долі». Уважно вдивлялися учасники заходу в портрети коханих жінок  Шевченка, створених самим Шевченко - художником. 
     Розмова про долю і творчість поета викликала серед присутніх своєрідне змагання – хто ж краще пам’ятає вірші Кобзаря, які вони вчили на пам’ять ще в школі.
SO
 
 
 

Read more

21 Март 2016

Мандруємо Європою

Шановні читачі! 2016 – рік англійської мови в Україні.
 
Запрошуємо вас на зустріч з Великобританією.
 
Великобританія - це союз, який об`єднує під однією назвою декілька зовсім незалежних та несхожих одна на одну областей:  Англія, Шотландія,   Уельс    і   Північна Ірландія. Книжки з цієї виставки допоможуть розширити ваші уявлення про цю дивну країну з її унікальними традиціями та символами, історією та легендами.  Ви дізнаєтесь про цікаві факти від природного ландшафту до особливостей англійського «Файв'о клок - 5 o'clock» - англійського чаювання. Адже, як ще можна здійснити захоплюючу, абсолютно безкоштовну прогулянку по Туманному Альбіону?
mmtc
m5m8
vro

Read more

Яндекс.Метрика