Фото библиотеки


Сказка Елочка в ...Пиратская...Сказочное...Як же літ...

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Сентябрь 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Сентябрь 2016

29 Сентябрь 2016

БАБИН ЯР: Перерваний політ

  Пам’ять Бабиного Яру увійшла до світової історії як один із символів масових злодіянь нацистів проти людства під час Другої світової війни. За три роки німецької окупації Києва Бабин Яр став колосальною за масштабами братською могилою понад ста тисяч людей.
   В бібліотеці –філіал для дітей  з учнями 6-А класу НВК (бібліотекар НВК Сапего О.П.) проведена година – спомин «Бабин Яр: "Перерваний політ". Цей  виховний захід, присвячений 75-й річниці вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру. Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Жорткіна А.М. надала присутнім   історичну довідку тих трагічних подій   в Україні в роки Другої світової війни.
  Бібліотекар ПВД Свороба Н.І. продемонструвала документальний фільм «Останні свідки», який було знято  до 75 річчя трагедії Бабиного Яру. Бабин Яр справедливо пов’язують з місцем масової страти єврейського населення України. Але, потрібно зазначити, що за свідченнями місцевих мешканців, в противотанковому рові, який був виритий влітку 41-го на території Бабиного Яру, були поховані також біля двадцяти тисяч військовополонених – командирів, бійців і політробітників Червоної Армії.
  В лютому 42-го в Бабиному Яру були страчені і українські націоналісти, діячі української культури: письменники і поети. Серед них була і поетеса Олена Теліга.  Бібліотекар НВК О. П. Сапего  розповіла про патріотку і поетесу Олену Телігу, яка віддала своє життя за Україну, за її незалежність. Хвилиною мовчання  учні вшанували пам'ять безвинно убієнних.
aaaaaaaaaaa
mm60

Read more

28 Сентябрь 2016

Жан де Лафонтен

  Первые басни сочинялись еще в глубокой древности. Тогда, во времена античности, наиболее знаменитым баснописцем был Эзоп. И именно с перевода его басен и начнет свое басенное творчество еще один знаменитый баснописец Нового времени (XVII век) – Жан де Лафонтен. Несмотря на богатое творческое наследие этого человека (стихи, поэмы, сказки и рассказы в стихах, и даже проза), потомкам Лафонтен запомнился прежде всего как баснописец, во многом изменивший существовавший прежде басенный жанр.
  Именно художественные открытия Лафонтена предопределили дальнейший путь развития жанра басни в мировой литературе, наделив их автора многовековой и неувядающей славой.
  Для Вашего внимания выставка - иллюстрация к басням Жана де Лафонтена в исполнении юных константиновцев.
 Мы будем очень благодарны Вам, если Вы оставите свой отзыв или  комментарий .
laf

Read more

Тут людська кров пролита...

  29 вересня Україна і світ вшановують жертв злочину, що забрав понад 100 тисяч життів. Учні 6-б класу ЗОШ№5 У ЦМДБ    вшанували  пам'ять загиблих.
 Бабин Яр став символом Голокосту в Україні та братською могилою для понад ста тисяч цивільних громадян і військовополонених. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва.
 Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими"."Дорога смерті", якою пройшли десятки тисяч євреїв 29 вересня 1941 року, пролягала від Лук’янівської площі по вул.Мельникова до перших воріт Єврейського кладовища, далі – на вул. Кагатну (нині – сім’ї Хохлових), потім по вул. Табірній (нині – Дорогожицькій).
  Діти дуже уважно слухали цю важку розповідь. Під час заходу лунали вірші: Л.Костенко, П. Тичини, А. Кацнельсона,О. Князенко (у виконанні: Підлісного Влада, Воробйова Ярослава, Артамонова Дмитра, Іваненко Насті.)
Rar

Read more

27 Сентябрь 2016

День партизанської слави

  22 вересня на державному рівні відзначається День партизанської слави. Свято встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизан і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті...»
  З нагоди вшанування цього дня у бібліотеці- філіалі для дітей бібліотекар ПВД Наталя Свороба  провела аудіогодину «Слідами величезної мужності» для учнів 6 – А класу НВК (бібліотекар Сапего О.П.). Всі присутні мали змогу відвідати віртуальний музей партизанської слави у м. Київ.
vm7b
vm
  З учнями  5 - А  класу НВК було проведене краєзнавче досьє  «Герої – наші земляки» Бібліотекар Жорткіна А.М. розповіла учням про партизанський рух на території рідного краю під час  Другої світової війни, про підпільні організації на окупованих територіях.
  Ми повинні пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за Україну, за мирне і щасливе життя майбутніх поколінь. Хвилиною мовчання  учасники заходу  вшанували  пам'ять загиблих земляків.  Учні читали вірші  М.Сердюка, М.Рибалка, В.Качури.
  До заходу  підготовлена  викладка літератури  «Галерея славетних земляків».

cm

xmxm

Read more

23 Сентябрь 2016

Смачна година «Їж та хвали, щоб не дали».

 З приходом чудового вересневого свята – Дня знань в ЦМДБ  продовжив свою роботу народознавчий клуб «Барвінок». І перша зустріч 4 – в класу  ЗОШ №5 ,у  новому навчальному році, була присвячена українській кухні, її особливостям, які пов’язані з обрядами, звичаями, святами.
  Україна завжди славилася своєю кухнею. Її страви відомі далеко за межами країни. Українська народна кухня – це така ж культурна спадщина українського народу, як мова, література, мистецтво, це неоціненний здобуток , яким варто пишатися, який не слід забувати.
  Особливу увагу барвінчата приділили борщу, він для української кухні має велике значення. У народі казали: «Як нема борщу, то нема і їжі». Борщ – найстаріша страва. І щоб борщ був смачним, треба було виконати всі завдання доброї господині Ганни (Косова Вікторія) : відгадати загадки, доповнити  прислів’я, розповісти гуморески, проспівати українські народні пісні, пов’язані зі стравами,а хлопцям ще й «Гопака» станцювати. З гумором пройшла гра «Придумай назву для борщу». У вікторині для знавців українських страв показали себе кращими Душко Вікторія, Іваненко Ваня, Андрєєва Ліза. Господиня Ганна всіх присутніх пригостила смачними млинцями.
  Поговоривши про українські народні страви – повсякденні, святкові,можна впевнено сказати ,що харчування – одна з найголовніших гілочок дерева роду. Вивчення харчування пращурів не лише допомагає нам вивчати їх життя, але й допомагає нам зрозуміти таку істину: людина живе не для того, щоб їсти, але їсти для того, щоб жити. І нехай завжди на столі буде достаток і лине українська пісня.
jae
j1
j2
j4
 
 

Read more

22 Сентябрь 2016

ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання.

lu 
   В Україні 01 липня 2016 р.  набув чинності ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання», який установлює види бібпосилань, правила та особливості їхнього складання і розміщування у документах.
  Стандарт розроблено фахівцями Книжкової палати України імені Івана Федорова і його дія поширюється на бібліографічні посилання в опублікованих і неопублікованих документах незалежно від носія інформації. Зазначено, що «Стандарт призначено авторам творів, видавцям, фахівцям редакцій засобів масової інформації, інформаційних центрів тощо».
 ДСТУ 8302:2015 містить інформацію про:
види бібліографічих посилань та правила їхнього складання;
особливості складання комплексного бібліографічного посилання;
особливості складання бібліографічного посилання на електронний ресурс;
особливості складання бібліографічного посилання на архівний документ.

Read more

21 Сентябрь 2016

Осінній ярмарок

 Ось саме в таку осінню пору, коли все добро із садів, городів, полів і лісів було зібрано і сховане в комори, льохи і клуні, люди збирались на великий осінній ярмарок, щоб продати залишки виробленої продукції, обміняти на інший товар та й навіть похвалитися вирощеними овочами, фруктами, зерновими культурами, медом, хлібом, гончарними і ткацькими виробами... Чого тільки не було на тих ярмарках у незапам’ятні часи в Україні!
  Цієї осені, члени народознавчого клубу «Соняшник», разом з бібліотекарем бібліотеки – філіалу для дітей Ліскєвич О.В., провели позачергове засідання клубу, саме на осінньому ярмарку.  Діти змогли відчути себе не тільки покупцями, різноманітних товарів на ярмарку, але і побувати в ролі продавця, з великим захопленням  торгували різними товарами, від вражаю осіннього саду, до саморобок, які вони зробили власноруч. Супроводжувався ярмарок  піснями , танцями , частівками та забавлянками. Саме с давніх давен  осінній ярмарок був гучним та веселим.
Ярмарок  залишив  нам теплі спогади, відчуття радості, затишку, родинної атмосфери.
 
ola

Read more

Зажинки, жнива, обжинки

  Зажинки, жнива, обжинки – це завершення весняно-літнього циклу календарної обрядовості, пов’язаного із закликанням урожаю. Тут поєднується поезія хліборобської праці, радість від щедрого    ужинку з прадавніми віруваннями в неперервність життя природи, з обожненням землі, ниви, хліба, самих женців, із закликальною магією, яка мала забезпечити гарний врожай наступного року.
   На черговому засіданні народознавчого клубу «Соняшник» юні  краєзнавці  дізнавались, про надзвичайну урочистість жниварських обрядів. Малеча узнала про  обряд зажинання першого снопа, який називають зажинками. Власне збирання пшениці називають жнивами. Завершували жнива обжинки. І кожний етап мав свої обрядові традиції, та обов’язково супроводжувався піснями. Традиційні і сучасні жниварські пісні є величним гімном природі, уславленням тяжкої праці селянина-хлібороба, які уособлюють його споконвічні мрії і сподівання на кращий урожай, на краще життя.
af
c7

Read more

13 Сентябрь 2016

Актори-земляки

  Щороку в другу суботу вересня святкують День українського кіно. Для багатьох наших співвітчизників українське кіно пов’язане з іменами Олександра Довженка, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова та Івана Миколайчука… З них починалася  любов до рідної землі, відчуття належності до свого народу. Ознайомитись з акторами – земляками запросила учнів 5 класу НВК (бібліотекар Сапего О.П.), бібліотекар ПВД Свороба Н.І. на кінопанораму «Актори - земляки». На ній були представлені майже всі легендарні  актори українського кіно - Леонід Биков, Іван Миколайчук, Кость Степанков , Ада Роговцева. Діти побачили кадри з відомих кінострічок – «В бой идут одни старики», «Земля», «Білий птах з чорною відмітиною».
  Кінематограф – один з найгеніальніших та найоригінальніших винаходів людства. Його велич, значимість, енергетика та магнетизм продовжують і надалі дивувати глядача, пропонуючи всім чарівні мандрівки в безмежні простори його фантазії. Це важливий день, який нагадує нам про те, що хороші фільми вміють знімати не тільки за кордоном, наше кіно теж досить цікаве, якісне і, звичайно ж, близькі нам по духу.
za44
za5
za51
 

Read more

Тренування в сервіруванні

 Сегодняшнюю встречу, мы посвятили прекрасному, полезному напитку, пришедшему к нам из далеких времен – его величеству ЧАЮ. В старинных лечебниках сказано: «Он освежает тело, укрепляет дух, смягчает сердце, побуждает мысль и прогоняет лень». Для многих народов он также необходим и ничем не заменим как хлеб.
  Много интересных историй и легенд услышали ученики 4-а класса ОШ№5, посетив занятие этикет - класса «Тренировка в сервировке». Существует предание: когда однажды (это было за много веков до н.э.) китайскому императору кипятили воду, в сосуд упало несколько листиков с чайного куста и вода потемнела, от неё исходил тонкий и приятный аромат. Настой попробовали и восхитились. Это было первое в мире чаепитие. Ребята читали веселые стихи о самом полезном напитке - чае, научились сервировать стол к чаю, складывали пазлы, разгадывали ребусы и конечно же выступили в роли дегустаторов. Ребятам предлагались пять видов разного чая и их задача, отгадать какой чай, с какими добавками. И хочется отметить, что ребята справились с заданием отлично.
vj666
po00
cccdg
bjtt

Read more

Яндекс.Метрика