Фото библиотеки


Сказка Книгомани...Охота на ...Книгомани...Казковий ...

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Апрель 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Апрель 2017

28 Апрель 2017

Несусвітний Артем Ведель

veD Артем Лук’янович Ведель  – композитор, автор шедеврів української духовної музики. 27 квітня виповнюється 250 років від дня народження цієї геніальної людини. Бібліотекарем бібліотеки-філіалу для дітей Своробою Н.І. для учнів 6 класу НВК були продемонстровані віртуальні сторінки культури «Несусвітний Артем Ведель», які ознайомили учнів з цією історичною постаттю.
 Навчався у Київській духовній академії, де керував студентським хором. Був регентом капели московського генерал-губернатора. У Москві вчився у Джузеппе Сарті. Пізніше керував хорами в Києві та Харкові. Довго мандрував по Малоросії, віддаючись подвигам самозречення.
  Його твори мелодійні, прості й виразні. Їх часто виконують церковні й світські хори. Власноручні рукописи Веделя зберігаються в бібліотеці Київської духовної академії; більша частина їх – концерти (12), найкращі з яких: “Проповідники віри”, “Господь врятує мя” (наслідування Сарті), “Почуй, Господи, голос мій”, “Помилуй мя, Господи, яко немічний єсмь”. З інших його творів дуже популярно “Покаяння, відкрий мені двері” (тріо). Лише в 1908–1910 роках ряд творів Веделя було видано під редакцією М. Гольтісона.
 Праведник Артемій Ведель. Мученик... Прекрасний, геніальний... Таким закарбувався він у серцях людей.

 

 

 

 

 

    

Read more

Діти - за здоровий спосіб життя

 7 квітня - Всесвітній день здоров’я. Кожна нормальна людина прагне прожити своє життя довго і щасливо. А для цього потрібно вести здоровий спосіб життя.Під здоровим способом життя розуміється оптимальний режим роботи і відпочинку, збалансоване харчування, достатня рухова активність, дотримання правил особистої гігієни, загартовування, відсутність згубних звичок, любов до людей, позитивне сприйняття життя. Здоровий спосіб життя дозволяє бути до старості здоровим психічно, морально і фізично.
  Це все теорія. Для того, щоб здоровий спосіб  став сенсом життя людини, треба змалечку до нього привчати. З цією метою провідним бібліотекарем Граммою А.В. був проведений КВК в 4-му класі. Дві команди, «Нехворійко» і «Здоров’ятко» змагалися на краще знання правил здорового способу життя. Діти згадували загадки та прислів’я про здоров’я та предмети гігієни, артистично розповідали усмішки.
tbv 2
z2
tbv 1
  Особливе пожвавлення серед присутніх викликали конкурси «Корисно-шкідливо», коли учасникам треба було відокремити шкідливі продукти від корисних, та «Вгадай на смак» - різні овочі та фрукти розпізнати за смаком.
5b7n
   Головний результат КВК – формування у дітей здорового способу життя – було досягнуто.

Read more

Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять

 S51 Минуть роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей, – і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від скривдженої землі. Проблеми Чорнобиля – це біль України.
  Слова правди про Чорнобильську катастрофу і болю про її наслідки звучали під час години-реквієму «Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять», що була проведена в бібліотеці-філіалі сімейного читання. Присутні школярі 8-9 класів ЗОШ № 9 познайомилися з учнівськими дослідженнями з історії, причин та наслідків вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС. Затамувавши подих присутні дивилися відеоролик про подвиг героїв-пожежників.
M2 1
M8 1
M8 2
M2 2
 

Read more

Вшановуємо пам'ять героїв Чорнобиля!

  26 квітня – Міжнародний День пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф. По всій Україні в цей день проходять пам'ятні заходи. Мета всіх цих заходів - повернутися до подій на Чорнобильській АЕС, нагадати про глобальну світову катастрофу, навчити молодь сприймати чужу біду. Для цього у бібліотеці-філіалі для дітей були проведені пам’ятні заходи.
  26 квітня 2017 року бібліотека – філіал для дітей разом з учнями 6 -го  класу НВК  провели годину – спомин «Поріс чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс». Бібліотекар А.М.Жорткіна  розповіла учням про мужність героїв-пожежників, а їх було 28. Рятуючи атомну станцію, ціною власного життя, вони  врятували  світ,  увійшли в безсмертя.  Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповіла бібліотекар НВК Сапего О.П.  та познайомила з літературою на книжковій виставці «Чорнобиль – чорний біль України» і  порекомендувала присутнім  прочитати художні твори С.Алексієвич, Л.Костенко, Є.Гуцало, І.Драча та інших про страшні події 1986 року.
   Хвилиною мовчання учні вшанували  пам'ять тих, хто віддав своє життя під час  ліквідації Чорнобильської катастрофи,  захищаючи нашу голубу планету від страшного атомного лиха.
Rfv
   Для учнів 7 класу НВК бібліотекарем бібліотеки-філіалу для дітей Своробою Н.І. була підготовлена кінохроніка «І дітям, і дорослим пам'ятати». Діти побачили хроніку тих трагічних подій. Школярі дізналися, що ядерний вибух, який знищив 26 квітня 1986 року Чорнобильську АЕС, зв'язав народи багатьох країн однією бідою. 4 роки понад 800 тисяч людей будували рятівний саркофаг і здійснювали дезактивацію зон небезпечного радіоактивного зараження. Практично усі зазнали шкідливого впливу радіації. Учні прочитали вірші, присвячені страшній трагедії. Все почуте  змусило по-новому подивитися і задуматися про те, який крихкий навколишній світ.
t7n
                               
   З учнями 3-А класу НВК «ліцею» був проведений усний журнал «Суворі уроки Чорнобиля». Гортаючи трагічні сторінки, діти дізнались  про жахливі факти трагедії Чорнобиля, про героїв-ліквідаторів наслідків аварії, та як треба захиститися у випадку катастрофи. Перегорнувши останню сторінку усного журналу, діти зрозуміли, що ми повинні радіти життю і не забувати тих рятівників, які відвели від нас страшну катастрофу. Нехай пам'ять про них буде вічна, як вічним є щорічне полум'я чорнобильських свічок. Не допустимо більше нових Чорнобилів, не завдамо рідній землі мук і страждань!
CH
4vn
    До заходів підготовлена  книжкова виставка – пам’ять «Чорнобильський дзвін б’є  у наші серця»
XC

Read more

21 Апрель 2017

Книжкова виставка-досьє

 Шановні користувачі!  22 квітня Всесвітній День Землі. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Запрошуємо переглянути книжкову виставку-досьє  «Довкілля - неповторна казка,тож бережи його,будь ласка.» На ній представлені цікаві та пізнавальні книги з фонду бібліотеки за розділами:  книжки з екології та екологічного виховання дітей; про зникаючі тварини та рослини України; книжки для найменших читачів-казочки  з живими тваринами та рослинами. Запрошуємо прочитати кожного ці книжки,щоб ставати обізнаними і більш свідомо ставитися до проблем нашої спільної домівки , ім’я якої-Земля.
dovk

Read more

20 Апрель 2017

Довкілля неповторна казка, тож бережи його, будь ласка

  14 квітня у Центральній міській дитячій бібліотеці  до Всесвітнього Дня Землі,що відзначається 22 квітня,було проведено екологічний урок «Першоцвіти-безцінний дар природи». Захід було організовано за ініціативи Регіонального ландшафтного природного парку «Клебан-Бик». Фахівець Шелудченко О.О. підготувала і провела  урок з  відео – презентацією. Учні 4-в класу ЗОШ№5  почули цікаві факти та легенди про рослини, а найголовніше - про первоцвіти, які підлягають охороні та занесені до Червоної книги України. Діти виявили не аби яку обізнаність. Можна сказати,що підростаюче покоління сумлінно ставиться до живої природи,яка потроху зникає:діти пообіцяли охороняти і берегти від винищення зникаючі види рослин.
  На завершення заходу учні розповіли підготовлені заздалегідь вірші про перших вісників весни і отримали у подарунок яскраві блокноти з зображенням ландшафтного природного парку «Клебан-Бик». 
rmb
xxl
xxkk
 Екологічну естафету, присвячену Всесвітньому Дню Землі, підхопили учні  3-х класів ЗОШ№5,які взяли активну участь у екологічній мандрівці «Довкілля неповторна казка, тож бережи його, будь ласка». Спільно з робітниками  Регіонального ландшафтного природного парку «Клебан-Бик» під керівництвом начальника відділу рекреації та екологічного виховання Керносенко Т.В. висадили молоді дерева  липи та берізки біля Центральної міської дитячої бібліотеки у рамках всеукраїнської акції «Посади дерево миру». 
 
bc
cvcvc
 
 

Read more

19 Апрель 2017

Радіймо всі: Христос воскрес!

  Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, земля одягається в зелень, квітнуть сади, перегукуються пташиним співом гаї. Прийшла весна!
   Разом із пробудженням природи від  зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших після Різдва християнських свят – Великдень, початки якого сягають в Х століття. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа. Тому і захід, що відбувся напередодні цього свята в бібліотеці-філіалі сімейного читання мав назву «Завтра янголи з небес скажуть нам «Христос Воскрес!».
   «Артисти» з 3-го класу ЗОШ № 9 показали учням молодших класів веселі великодні сценки, головними героями яких були Весна, Крашанки, Курочка, Мишка та інші. Голосними оплесками  малюки подякували своїх товаришів за виставу. 
a2 1
u0
    Головною діючою особою свята   є  Великодній кошик.  Його неможливо уявити без паски, крашанок та писанок. Тому українські господині завчасно випікають паски і дбають про заготівлю святкових яєць. Виготовити святкову крашанку можна багатьма способами. Один з них – декупаж. Освоїти  цей метод створення великодніх крашанок  зібралися учні 3-го класу ЗОШ № 9 на майстер-клас «Великодня радість землю обіймає». Допомогла їм в цьому провідний бібліотекар Грамма А.В. Радісно діти понесли додому крапельку краси, створену своїми руками.
a4
f5
i8
j8
m0
 
 
 

Read more

Чарівний світ писанки

6JNНавесні, коли все оживає, приходять до нас Великодні свята. Ми христосуємося, зичимо один одному щастя, здоров’я і обмінюємося великодніми яйцями. Із давніх-давен яйце вважалося символом весняного пробудження природи, продовженням роду, символом родючості, нового життя та воскресіння Бога. Писанки, подаровані на Великдень, оберігали перед силами зла та мали приносить щастя. А якщо освячені продукти з Великоднього кошика будуть на святковому столі, то протягом року в оселі пануватимуть достаток і радість. 
 Про ці давні та священні для кожного українця звичаї та традиції святкування Світлого Христового Воскресіння, для членів народознавчого клубу «Соняшник», розповіла бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В. А керівник студії образотворчого мистецтва ЦДЮТ Кірік Л.А. з великим задоволення розповіла про техніки розпису яєць, та провела з дітьми майстер-клас по розмальовуванню писанок технікою «Крапанка». Діти з великим захоплення повторювали за керівником всі етапи розпису. У малечі вийшли яскраві писанки, і вони залюбки подарують їх своїм близьким на Великдень.
 
5nb
bn0u
bn7
Jj
 
 

Read more

12 Апрель 2017

Обпалені долі

 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів, який встановлений в пам'ять про інтернаціональне повстання в'язнів концтабору Бухенвальд, що стався 11 квітня 1945 року. У цей день у багатьох країнах проходять різноманітні пам'ятні заходи, зустрічі колишніх в'язнів, поминання загиблих, поклоніння їх пам'яті, покладання квітів до могил та місць поховання жертв фашизму.
  Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Свороба Н.І. сумісно з вчителем історії  Криворучко С.А. для учнів 7 класу перегорнули сторінки історичного інтернет-дос’є «Обпалені долі». Розповідь бібліотекаря супроводжувалась презентацією, що відобразила епізоди тих звірств.
  Учні із завмиранням серця слухали доповідь однокласників про жахи, які пережили в'язні, про тих, хто щодня відчував голод, хвороби, муки, тих, хто загинув під час виснажливих робіт і спалений живцем у крематоріях.
  Вічна пам'ять усім, хто нескорений загинув у жорстокій сутичці з фашизмом!.. Ніякі роки не загоять  ран мільйонів людських сердець... Цього не можна забути. І цього не можна пробачити!
 
1dola
2dol
3dol

Read more

Жива краса

 Вода – джерело життя і одне з найцінніших багатств людини. Від води залежить не просто нормальне життя, а й саме існування людства. Гімном воді можна назвати рядки відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері: «Вода, у тебе немає ні кольору, ні смаку, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не поясниш нашими почуттями. З тобою повертаються до нас сили, з якими ми вже попрощалися. По твоїй милості в нас знову починають вирувати висохлі джерела нашого серця».
 Саме цій темі була присвячена гра- подорож «Жива краса» ,в рамках клубу «АВН». Учні 4-а класу ЗОШ№5 взяли участь у цікавій вікторині «Річки, озера, океани», відвідали заводь «Озерна», «Дегустаційна», «Загадкова», Фізкультхвилинка». Естафета «Врятуй рибку» зробила захід більш цікавим і рухливим. Вода – це неповторна краса яка має ще і чудові звуки. Хвилини релаксу дозволили перенести дітей на  берег океану, у казкові печери, до гірських річок, опинитися дід проливним дощем з грозою, помилуватися чудовим водоспадом, наповнити склянку води кубиками льоду. Завершилася наша гра – подорож колективним читанням  відомого вірша Роберта Бернса «Жалоба ріки Бруар».
 
CC4v
Vb4b

Read more

Яндекс.Метрика