Фото библиотеки


Сказка Охота на ...Казковий ...Сказка Сказка

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Апрель 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
buy generic cialis online
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Апрель 2019

26 Апрель 2019

Чорнобиля дзвони над світом пливуть

   Мають на землі ще місце події, які перевертають повністю життя людей. Саме до числа таких грізних трагедій відноситься Чорнобильська катастрофа - аварія, рівної якій за останні роки відшукати неможливо. Чорна отруйна хмара, що вирвалась 26 квітня 1986 року, принесла  з собою смерть і хвороби. Людина опинилася безсилою перед атомом, який більше не бажав залишатися мирним.
   Напередодні дня пам'яті Чорнобильської трагедії бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В., разом з учнями 4 класу НВК, провели вахту пам'яті "Чорнобиля дзвони над світом пливуть". Бібліотекар розповіла дітям про значимість і масштаб катастрофи, дала уявлення про норми поведінки людей в умовах надзвичайної ситуації. Розповіла про єдність народу в умовах трагедії.
  Цей день завжди буде об'єднувати всіх, хто живе одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Чорнобильська аварія - урок, урок жорстокий! Не дай нам Бог таких уроків! Не дай нам Бог таких епох!
bvgh
ccc22

Read more

Полин-сльозою омивається душа

 Чорнобильський дзвін.
За ким же б'є він?
За тим, хто пішов
У високу блакить,
Щоб звідти на мудрість
Нам очі відкрить.
 Щоб пам'ять не згасла,
Щоб ти пам'ятав,
Як розлючений той
Там реактор палав.
Чорнобильський дзвін.
Печаль і журба,
За тими б'є він,
Кого вже нема...
  26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. 26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства -  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Цій темі ми присвятили урок – застереження «Полин – сльозою омивається душа», на який запросили учнів 5–го класу НВК. Діти послухали розповідь бібліотекаря бібліотеки-філіалу для дітей А.М. Жорткіної  про аварію на ЧАЕС, героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з «мирним атомом», які ціною свого життя захищали нас від наслідків катастрофи. Учні вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання. А також переглянули уривки з документального фільму «Чорнобиль – чорний біль України» Під час заходу лунали   вірші Бориса Олійника «Крик Чорнобиля», В. Мірошника «Чорнобиль», у виконанні учнів 5-го класу НВК. Учасники заходу познайомилися з викладкою літератури «Чорнобиль: біль і пам`ять вічні». 
   Б’ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля… Вони нагадують: Пам’ятайте! Хай не повториться! Пам’ятаймо!
u7b
j44

Read more

Що читає молодь ?

 Молодість – це час мрій і надій, пошуку свого життєвого шляху, бажання діяти, дивувати світ своїми сміливими ідеями.
  Постійний діалог з молодим читачем починається з вивчення його запитів. Для цього  проводимо соціологічні дослідження, опитування, міні-інтервю, експрес-опитування на теми: “Книга і бібліотека у Вашому житті”.  У роботі з молоддю є певні напрямки виховання. Цього разу ми провели годину спілкування «Що читає молодь?» щоб з’ясувати літературні уподобання читачів. Що читати? Навіщо читати?
   Юнаки та дівчата обговорювали питання читацьких вподобань сучасної молоді. В обговоренні взяли участь учні НВК Півень Дмитро, Чуфицький Єгор, Остащенко Валерія, студент КІТу Басенко Юрій, студенти медичного коледжу Запівайлова Інна, Педяш Сергій, студент сільськогосподарського технікуму  Бойко Дмитро.  Під час спілкування були затронуті питання: Чи полюбляєте Ви читати? Якою була остання прочитана Вами книжка? Радує те, що молоді люди, які в даний час навчаються, - називали українських класиків: Валер'яна Підмогольного, Івана Багряного та сучасну українську авторку Ірен Роздобутько.  А кого ж з українських письменників  вважають королем (королевою) літератури, і аналогічно зарубіжних письменників,  молоді читачі вважають королем української літератури -  Тараса Шевченка, королевою -Ліну Костенко, так як саме їх твори піднімають Україну на європейський рівень. Також були названі Іван Котляревський (як основоположник української літератури), Іван Франко. Серед зарубіжних авторів, перевагу надано Вільяму Шекспіру. Яку книгу, на їхню  думку, має прочитати кожен?, -  практично  всі запропонували "Біблію," і "Кобзар," Тараса Шевченка.
  Бібліотекар Жорткіна А.М.  познайомила учасників з книжковою виставкою «Молодь на книжковій хвилі», де представила літературу, якою цікавляться молоді користувачі бібліотеки. Місце книги в житті молодих людей змінюється під впливом інформаційних технологій і телебачення, але все ж книгу комп'ютер замінити не зможе.
mji
mol
 

Read more

24 Апрель 2019

Різні нації - різні стилі етикету

  У захопливу подорож по сторінках величного Китаю вирушили учні 6-а класу ЗОШ№5. Учні почули цікаві факти про культуру Китаю, яка почала формуватися ще в 3 тис . до н.е. Китай – країна з древньою культурою і унікальною історією, народ з самобутньою загадковою і ще більш дивною культурою ніж у інших народів, релігією та землею невимовних красот. Надбання культури Китаю – це порох і шовк, папір і туш для писання, компас, а фарфор багато століть мав монополію у китайських ремісників. Країна рясніє величезною архітектурною спадщиною, залишеною китайському народу від своїх предків. Діти познайомились з головною рисою китайців – толерантністю, щоб вони змогли перейняти цю мудрість на своє життя. Дітей чекали: складні головоломки, загадки, конкурси для допитливих, чорна скриня, конкурс мудреців. Все це дало учням позитивний настрій і залишило приємні спогади від заходу.
kim9
kiM

Read more

19 Апрель 2019

Давай будемо природу берегти

До Дня довкілля та Дня Землі у Центральній міській дитячій бібліотеці відбувалось….
Верби посаджу в долині, хай шумлять.
                                                             Зерно птахам кину взимку, хай їдять.
                                                           Покормлю приблуду-кішку. А як ти?
                                                   Давай будемо природу берегти?!!
   «Давай будемо природу берегти?!!» - ми запропонували нашим друзям дітям із 2-Б та 2-В класів ЗОШ №5… І, звісно, знайшли підтримку у дитячих очах і серцях. Адже, привчати берегти свою рідну природу потрібно з дитинства, тому що далі буде просто пізно, і ми знов отримуємо покоління байдужих людей. 
     Як приємно, що наші друзі не байдужі до довкілля, ми зрозуміли це під час двох заходів, які мали місце у стінах нашої бібліотеки. У рамках фольк-майданчику «Барвінок» 17 квітня відбувся краєзнавчий фотокрос «Незвідані стежинки».
9ioo
    У рамках інтерактивного бібліо-простору «Мій друг – Чеширський кіт!» відбувся 18 квітня екологічний круїз «Яка краса навколо нас!». На зустріч із дітками ми запросили нашого давнього любимого партнера фахівця екологічної служби регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик Шелудченко О.О., яка показала дітям захоплюючий фільм про красоти та унікальність місцини Клебан-Бик, розповіла про природоохоронні дії регіонального парку, про те, які рідкісні види рослин і тварин перебувають там на сьогоднішній день. Фахівець екологічної служби привезла показати дітям фрагмент ареукарії – закам’янілого дерева, якому мільйони років (такі величезні закам’яніли дерева знаходяться на території парку). Наприкінці зустрічі подарувала дітям милі блокноти з краєвидами парку та з пам’ятками про те, як потрібно поводитися у природі, щоб вона завжди була чарівною та радувала нас своєю красою. 
u7vv
o44
u8n
     Хочеться вірити, що наші екологічні заходи допоможуть виховати у наших дітях той неподільний компонент сталого розвитку, який дасть змогу їм у майбутньому жити в гармонії із собою та природним довкіллям. 
xc4
 

Read more

Пасхальні барви

   Звичай створювати писанки напередодні Великодня сягає корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Писанка сьогодні є одним із основних символів України, має глибоку семіотичну цінність, адже несе в собі знаки появи нового життя, приходу весни, Воскресіння та радості. На передодні Великодня бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В. з членами народознавчого скрапбукінгу «СОНЯШНИК» провели майстер-клас «Пасхальні барви» з виготовлення паперових  писанок. Діти з цікавістю слухали розповідь про традиції писанкарства, про значення кольорів та візерунків, які використовуються для розмальовки писанок,  а потім із захопленням самі робили різноманітні візерунки на паперових яйцях технікою – аплікація. Зображали традиційні українські символи: калину, мальви, листочки барвінку та інші. Наприкінці кожен отримав свій маленький Великодній шедевр.
kmnj
bv6vb
PPa
 

Read more

17 Апрель 2019

Піднебесна, що вражає…

   4 січня 2019 року Україна і Китай відзначили 25 років встановлення дипломатичних відносин. Країна Східної Азії зробила величезний внесок у розвиток світового мистецтва, науки та культури. Вона одна з найбільших країн-інвесторів світу. Тому 2019 рік Китаю – зрозумілий і символічний жест України.
    Китай – дивовижна країна з унікальною культурною спадщиною, батьківщина багатьох технічних винаходів, які змінили долю людства. Бібліотека – філіал для дітей долучилась до просвітницьких акцій, присвячених цій країні. Бібліотекар А.М. Жорткіна провела для учнів 6-го  класу НВК  експрес – досьє «Піднебесна, що вражає…»
    На початку заходу бібліотекар запропонувала учасникам невеличку вікторину про Китай. А вже після цього ознайомила школярів із найбільшою за населенням країною світу, з її багатою історією і культурою, яка подарувала світові чимало винаходів, якими ми всі користуємося і по цей день. Це країна не тільки Великої Стіни, рису та товарів, що заполонили полиці магазинів по всьому світу.  Ще Китай дуже різноманітний, і, побувавши в одній його частині, можна бути впевненим, що буквально за тисячу кілометрів звідси кипить зовсім інше життя. Країна дивує нас своїми пам’ятками, своєю незвичністю, багатовіковою історією і традиціями, які живі досі. Під час заходу діти почули чимало цікавих фактів про історію країни, її населення, природні ресурси, культуру, винаходи. А ще – познайомилися з цікавими звичаями, китайською кухнею, особливостями китайської мови та каліграфії, з унікальною культурною спадщиною. Під час зустрічі діти здійснили подорож у минуле Китаю, дізнались про історію створення Великої Китайської стіни та теракотової армії, завітали у гості до монастиря Шаолінь, де ознайомились з особливостями життя та тренування буддійських монахів. Присутні переглянули відео та слайд-презентації про цю дивовижну країну.  В бібліотеці для дітей  організовано  тематичну викладку  «Китай- піднебесна імперія». Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з країною, яка має в історичному багажі скарби однієї з найпотужніших прадавніх цивілізацій на Землі.
 kit
 

Read more

Велич і трагедія Карпатської України

«І все ж перед Богом схиляю я коліна
за те, що Вкраїна Карпатська була,
що є на планеті Карпатська Вкраїна, -
любім її, браття, вона ще мала.
Любім не за гроші й за сині волошки,
А просто за те, що вона у нас є…
Стоїть наодинці із Богом Волошин,
І Бог до Вкраїни обличчям стає»…
                                                            Петро Скунць “Карпатська Вкраїна”
  15 березня 2019 року виповнилося 80 років від дня проголошення Карпатської України. Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього українського народу. З метою вшанування пам'яті тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу 15 квітня 2019 року у Навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Костянтинівської міської ради Донецької області в 8класі пройшла  інформаційна хвилинка «Велич і трагедія Карпатської України» до дня проголошення незалежності Карпатської України. Бібліотекар А.М.Жорткіна  розповіла учням  про  Карпатську Україну, про людей, що активно впливали на перебіг подій, про тих, хто віддав життя за волю рідного краю. Її славні захисники заслуговують доброї пам’яті в наших серцях. I хоч Карпатська Україна проіснувала не довго, вона продемонструвала прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність, до жертв заради досягнення цієї світлої мети.
   Учні переглянули  фрагмент документального фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939», бібліотекар  познайомила з викладкою літератури  «Карпатська Україна - шлях до державності», приуроченій  річниці величі і трагедії Карпатської України. Присутні вшанували  пам`ять  тих, хто віддав  своє  життя  за  свободу  і  незалежність  нашого  народу.
g6v
kmno
vvcc
 
 

Read more

12 Апрель 2019

Казки кримськотатарського народу

   Народна казка — найдавніший вид казок. Їх особливістю, є відсутність особи автора. Народні казки — це витвір усього суспільства. Звичайно, що кожна казка в основі має розповідь, яку розповіла певна людина, але з того часу ця казка, як правило, переказується великою кількістю людей і досить сильно змінюється. Кожене народ має свої казки. Так, у фонді бібліотеки-філіалу для дітей є і українські народні казки , і східні казки , китайські казки, звичайно і українські народні казки тощо.
    Сьогодні, бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В.  перед маленькими читачами - вихованцями закладу дошкільної освіти компенсуючого  типу №15 «Колосок»  відкрила сторінки захоплюючих казок та легенд, зібраних з різних джерел фольклору кримських татар. В ході заходу бібліотекар  познайомила дітей з побутом, звичаями й усною народною творчістю цього етносу, який є складовою багатомільйонного народу України. Слухаючи казки, малята не лише ставали учасниками неймовірних пригод, але й навчалися життєвої мудрості, яку щедро дарує кримськотатарський народ.
gvbv
Lss
 

Read more

Євроатлантична інтеграція –нові можливості

  Упродовж  останніх років Україна наполегливо намагається наблизитись до Євросоюзу. На різних рівнях розглядаються питання європейської інтеграції та укладання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Майбутнє України особливо хвилює молодь, адже сучасні юнаки та дівчата хочуть вільно перетинати кордони, обирати місце навчання чи відпочинку, прагнуть європейських стандартів життя.
    Якими є стосунки України з іншими країнами ЄС, які перспективи вимальовуються перед Україною в недалекому майбутньому? Ці та інші питання були запропоновані  на уроці – пізнання для учнів 9 класу Навчально-виховного комплексу –загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, який провела  вчитель географії та економіки Кузьменко М.В. сумісно з бібліотекарем бібліотеки –філіалу для дітей Своробою Н.І. Урок було поділено на 2 частини – перша проходила у школі, на якій  Маргарита Вікторівна зазвичай розпочала урок з загальних понять-  що таке  Європа, які країни входять до Європейського союзу та НАТО , тощо.
bvb
MM6
   Друга частина уроку пройшла у бібліотеці-філіалі для дітей.  Від бібліотекаря  учні  мали змогу дізнатися про історичне та сучасне положення України в Європі. Наталя Іванівна підготувала інтернет- перегляд сайтів присвячених євроатлантичній інтеграції. Молоді було також цікаво дізнатися щодо можливостей безкоштовного навчання за кордоном. На сьогоднішній день існує багато програм з питань студентських обмінів, професійних стажувань. Учні переконались в тому , що Україна повинна рухатись до гідного життя у європейській сім’ї – де відкриваються нові можливості для молоді.
hL
tfcc
 

Read more

Яндекс.Метрика