Фото библиотеки


Читаем Пу...Як же літ...Сказка Сказка Сказка

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Февраль 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
http://allrefs.net/c45/ . Срочный ремонт телевизоров в Москве. . радиодетали купить http://rekkon.kiev.ua/product-category/diod-vipryamniy выпрямительный диод

Мероприятия

Майстер- клас

   День святого Валентина - найромантичніше свято! У всьому світі його відзначають як день кохання:  хлопці та дівчата, чоловіки і жінки обмінюються валентинками- вітальними листівками у формі сердечок. Ця традиція з'явилася дуже давно, ще в VII столітті і існує до цих пір. В крамницях завжди можна знайти великий вибір валентинок, але найкращим подарунком завжди був дарунок, зроблений своїми руками. Майстер-клас, проведений провідним бібліотекарем Граммою А.В. в бібліотеці-філіалі сімейного читання, допоміг учням 5-го класу ЗОШ № 9 у виготовленні валентинок. З любов’ю зроблені подарунки діти понесли додому, щоб привітати своїх батьків.
mjhj
uhnnn

Спогади Афганської війни

  У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Але він особливий. Цього дня закінчилася нарешті війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення військ з Афганістану.
  В цьому році виповнюється 30 років відтоді, як останній підрозділ 40-ої  армії обмеженого контингенту радянських військ був виведений з Афганістану.
   Відзначити цю дату зібралися учні 6-7 класів ЗОШ № 9. З розповіді куратора шкільного музею пам’яті Пугачової Л.Р. та провідного бібліотекаря Грамми А.В. вони дізналися про причини та перебіг афганської війни. Відеоролик розповів про воїнів-афганців, що були випускниками ЗОШ № 9. А запрошений ветеран афганської війни Мельник Василь Миколайович поділився з підлітками своїми спогадами.
bgva
vbv66
 

Любові чарівна країна

   Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є. Воно відзначається з особливою серйозністю майже в усьому світі 14 лютого. Сьогодні – свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі - це любов до рідних, близьких. Закохатися можливо навіть у дитячому садку.
  Тож учні 4-в класу ЗОШ№5 завітали на свято кохання. Діти почули історію походження Дня святого Валентина, яка оповита численними легендами й міфами, мали чудову нагоду помандрувати країною любові, поблукати вулицями великого щастя. День всіх закоханих - це свято романтики, кохання та ніжності. Учні згадали казки, художні твори, створили літературні пари. Це: Лиса Аліса та кіт Базиліо, Буратіно та Мальвіна, Кай та Герда. Під веселу музику з відомих кінофільмів пари  назвали автора та коротко розповіли зміст твору. Змагання почалося! У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям приємні подарунки. Дівчата власноруч робили валентинки, а хлопці збирали розбите серце. 
fvc
VJN
CVB
J7B9
vVAL
NMNU
 
  Пари малювали, складали словник ввічливих слів, читали вірші, відгадували загадки. Під гучні оплески однокласників журі обрало переможців. Перше місце зайняла пара: Кай та Герда (Тішин Матвей – Мішина Поліна), друге місце: Буратіно та Мальвіна (Чернова Ольга - Вістеровський Данило), третє місце: Лиса Аліса та кіт Базиліо (Ярошенко Софія – Беспалов Микита). Вітаємо переможців!
UB5
 
 

Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча памʼять

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей...
   Далекий грудень 1979 року… Далека та чужа країна Афганістан…   Безглузда війна… Скільки смертей, скільки горя за 10 років. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. 
   З метою вшанування памʼяті воїнів – афганців та виховання поваги і шани до воїнів - інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані з учнями 5-го та 11-го класів НВК (класний керівник Куріцина Л. М. ) провели історичний інформ–дайджест «Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча пам'ять». Бібліотекар Жорткіна  А. М. ознайомила учнів з передумовами афганської війни, розповіла про героїзм та вірність воїнів-інтернаціоналістів.
l9kj
  267 молодих юнаків нашого міста в важких умовах на афганській землі, виконували свій інтернаціональний обовʼязок, проявляючи героїзм і мужність. 9 із них загинули. Вони  нагороджені, посмертно, Орденом Червоної Зірки. Бібліотекар НВК О. П Сапего розповіла про колишнього учня, тоді ще школи №17, Сергія Олександровича Кутняка, який загинув в Афганістані виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. На захід був запрошений воїн – афганець Скляров Ігор Анатолійович. Він поділився спогадами про ті неспокійні часи служби в далекій країні. Супроводжував захід перегляд-  пам'ять «Афганістан – історії життя».
f6gg
   Метроном відлічує хвилину мовчання. Учні схилили голови перед світлою пам'яттю тих, хто залишився вічно  молодим. 
mn8
  Пройдуть роки, і ми певні, що імена молодих юнаків, які загинули в Афганістані, не зітруться з пам’яті  прийдешніх поколінь, увійдуть  у безсмертя. Вічна пам'ять полеглим і шана живим, тим, кому всім смертям на зло пощастило повернутись до рідних домівок.
 

International Book Giving Day

kj9
14 ЛЮТОГО   -  МІЖНАРОДНИЙ  ДЕНЬ   ДАРУВАННЯ   КНИГ
  З  2012 року 14 лютого відзначається свято – Міжнароднийдень дарування книги. (International Book Giving Day). Це один з наймолодших свят в календарі, об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання.  За сім років свого існування ініціатива отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників.
  Ми дякуємо нашим постійним користувачам за подаровані книги це: Панасенко П.(поет), Малишев В.(художник) та багато інших не байдужих людей, які вважають що книга - це джерело знань.
Шановні наші користувачі!
      
1. Дитяча бібліотека проводить постійнодіючу акцію “Подаруй бібліотеці книгу”. Приєднуйтесь до акції! 
2. Залучайте до цього свята друзів, у т.ч. і через соціальні мережі.
 
Щиро вдячні за подарунки!
 
 

Благодійна акція

   Слово „благодійність” полягає у злитті двох старовинних слов’янських слів: „благо” + “діяти”, що в сучасному звучанні означає “робити добро”. Робити добрі справи легко і приємно. Треба пам’ятати, що є люди, яким набагато важче в житті ніж тобі. І хочеться, щоб вони відчули турботу і хоч трошечки пораділи. Дитяча бібліотека продовжує співпрацювати з Гуманітарним штабом УВКБ ООН (Управління Верховного Комісаріату у справах біженців) при Гуманітарній місії «Пролиска» м. Часов-Яр. Понад 200 внутрішньо переміщених осіб мали змогу зареєструватися, отримати фахову юридичну консультацію, психологічну підтримку, інформаційну допомогу. Для багатодітних родин та усіх бажаючих відбулася благодійна акція (дитячі речі, іграшки, взуття). Люди мали змогу навіть просто зігріти душу, отримати віру у майбутнє.
Так само як і Гуманітарна місія «Пролиска», ми  прагнемо миру та відродження духовності у нашому суспільстві. 
 
1fg4
7bhj
vcv7
y6vgh
nm

Смаки здорового життя

  Здоров'я - це безцінний дар природи, воно дається нажаль, не на віки його треба берегти. Для учнів 3-а класу ЗОШ№5 відбувся спорт-тайм «Смаки здорового життя». Епіграфом заходу стала притча про мудреця та метелика. Тож усе в твоїх руках… Здоров'я людини багато в чому залежить від неї самої від її способу життя, умов праці, харчування, її звичок та духовності. Діти узнали чимало цікавих традицій, пов'язаних із борщем обирали овочі та самі «варили» борщ. Згадали  слово «вітамін», який походить від латинського слова «віта» - життя. Дізналися в яких продуктах є необхідні вітаміни, розгадували загадки, читали вірші, а також складали колаж корисних та шкідливих продуктів. Діти дискутували та дуже змістовно захищали свій колаж корисних та шкідливих продуктів.
 
vVV
UBN4
FVC
RFVC
HB

Book & кава

   Сьогодні учні 4-а класу ЗОШ№5 завітали у літературне кафе «Book & кава» де почули  гарні ефіопські легенди присвячені історії кави. Адже Ефіопія вважається відправною точкою історії кави. Діти ознайомилися сьогодні з чарівним світом кави, улюбленим напоєм багатьох людей. Людину можна порівняти із кавою – кожен має свій смак, присмак, аромат, свою гірчинку. Ми, як і кава, народжуємося зеленим зерном і зростаємо в різних умовах у відповідності до того, скільки навколо нас тепла, вологості і сонця.
   А яке кафе без кави, тож учні дегустували улюблений напій багатьох людей світу, ознайомилися з новим словом- Каво графіка та відчули себе «кавовим» художником». Учні, під кавову сонату Бетховена, малювали кавою і робили це настільки майстерно, що залишається одне – замилуватися прекрасними «кавовими» малюнками. 
bhj
FGf
uhbbn
  Діти розгадували логічні загадки, прослухали уривки художніх творів де згадується цей напій. Учні  «подорожували» світом, та завітали до Бразилії, Колумбії, Куби та інших країн імпортерів кави.
9h6b
bvbva
 

Арт-терапія з’єднує родини.

   Днями у стінах нашої позитивної та творчої дитячої бібліотеки пройшла серія тренінгів з арт-терапії для дітей і батьків різних вікових груп сімейної студії «Смайлик».    Назви тренінгів говорили самі за себе (про творчій нахил того, що відбувалося): «Чарівний пензлик» - для самих маленьких діточок та їх батьків; «Кольорова фантазія» - для середньої групи та їх батьків; «Свято барв» - для наших старших дітлахів (5 років) та їх щасливих батьків. 
  Що ж таке ця така модна і загадкова арт-терапія?  Спробуємо дати визначення. Дослівно арт-терапія перекладається як «лікування мистецтвом». Основною змістовною різницею між просто мистецтвом і арт-терапією є те, що арт-терапія орієнтована не на результат, а на процес. Тобто душу людини зцілює сам процес занурення у творчість. Особливо ефективно арт-терапевтичні методи діють на дітей, розвиваючи їх уяву, мислення, формуючі адекватну самооцінку та знижуючи рівень тривожності; а також даючи змогу дитині відкрити свої страхи та тривоги для подальшої ефективної корекції цих станів.  
   Отже арт-терапія – це справді дієвий метод роботи з дітьми і батьками. І ми мали змогу упевнитись у цьому, коли батьки, котрі завітали до нас на тренінг, усі перемазані фарбами з радісними очами малювали разом зі своїми дітками, а дітки, у свою чергу,  раділи тому, що їх батьки поруч і вони допомагають їм та підтримують їх у такій важливій для них справі. Як приємно було дивитися на спільну творчу діяльність батьків та дітей, для котрих справді рідкісною є нагода провести разом час за творчими заняттями. Як це важливо у житті! І як нам приємно на душі від того, що ми посприяли з’єднанню родин! 
cvb
jKK
jnn
ar
jn9ki
zdd
u8n
gbL

Ялинкова казка

  Наближається чудове та улюблене усіма свято — Новий рік. Це свято в дитячій бібліотеці  вже традиційно прийнято зустрічати у веселій , доброзичливій і теплій обстановці, разом з вихованцями Family- студії «Смайлик». Малюки поринули у ялинкову казку. На свято завітала Снігова королева та викрала Діда Мороза, але Снігуронька запросила дітей у казковий новорічний ліс. Діти, разом з сніжинкою та білочкою, водили хороводи, відгадували загадки, змагалися на конях, грали у сніжки та наряджали ялинки. Запальна музика,сміх дітей та веселий настрій розтопили крижане серце Снігової королеви і вона відпустила Діда Мороза та долучилася до свята.
cSS
bv6v
fKK
PDF
t6vb
nj
nmm
LOp
  Малюки у святкових костюмах розповідали Діду Морозу віршики, танцювали та отримували від нього подарунки — це такий чудовий і дивовижний час, коли хочеться вірити в різні дива, хочеться вірити, що все загадане незабаром збудеться. Щоразу ми проводжаємо різні символи і зустрічаємо нові. І так кожні 12 років вони змінюються і саме в цьому році символ року буде приносити нам удачу і багато добра.
cvim
 
Як завжди ми щиро дякуємо нашим волонтерам: Демчук Дарії, Шевельову Дмитру, Гончар Марії та Арині.

Ми святкували Миколая

 До мами й до тата, до вас, малята, 
                                          Приходить Святий Миколай…
…  Ці теплі рядки з доброї дитячої пісеньки, яку ми сьогодні усі разом заспівали, дуже вдало передають атмосферу літературної гри "Ми святкували Миколая" , яка відбулася у прикрашених до чарівного свята стінах дитячої бібліотеки. Ми готувалися до цього казкового дня з особливим натхненням, до нас на свято завітали наші любі малюки зі своїми матусями із сімейної студії «Смайлик». Під час зустрічі діти переглянули відео-ряд про чудеса, які творить Святий Миколай, передивилися веселий мультик про те, як до хороших дітей Миколай таки завітав, а неслухняним треба попрацювати над собою… Ще ми здійснили чарівну подорож разом з Ангелами-помічниками святого Миколая і дізналися як живуть у зимню пору лісові звірята. Кожен з малюків, під чуйним керівництвом наших бібліотекарів, зробив собі власного янгола-охоронця з паперу, якого потрібно повісити собі біля ліжечка як оберіг.
lmk
8jkijk
   Наприкінці свята ми несподівано знайшли на казковій галявині святково прикрашений кошик зі смаколиками для малюків. (Чудеса можливі!!!).
9mmm
  Ось такий насичений був у нас день. І так тепло стало у наших душах, коли діточки у гарному настрої і з масою позитивних вражень попрямували до дому. Що може бути краще дитячої усмішки?!  Що може бути краще вдячних очей їх матусь?!   Святий Миколаю, оберігай наших діточок! Нехай ніколи ні з одних дитячих оченят не скотиться жодна сльозинка.
g6bn
okoo
 

Права літературних героїв

  Оскільки ми дитяча бібліотека, то все, що стосується дітей є домінантою у нашій роботі. 20 листопада щороку відзначається Всесвітній день дитини, саме у цей день 1989 року була прийнята Конвенція прав дитини. Цей шаг мав великий сенс – забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. 
   У цей день ми підготували захід під назвою «Права літературних героїв» та мали змогу запросити  на нього  учнів 5-б класу загальноосвітньої школи № 5.  Під час заходу діти прослухали уривки з книги Усачова «Пригоди маленького чоловічка», а саме основні моменти, котрі прописані у Декларації прав людини. Завдяки чому познайомилися із тим які основні рівні права мають люди у всьому світі. Далі переглянули презентацію о Конвенції  прав дитини з казковими прикладами, подискутували на тему того, хто з літературних героїв помилявся, порушуючи права інших мешканців казок. Переглянули веселий відеоряд о правах дітей  з прикладами з відомих мультиків. Наприкінці заходу кожен мав змогу висловитися. Але, окрім рівних для всіх прав, у кожного є ще певні обов’язки. Ми нагадати про це дітям під час заходу. 
pGra
jCm
 

Хочеш знайти друга – сам стань другом

   Кожен рік, 16 листопада, уся планета відзначає Міжнародний день толерантності. 
  Резолюцією 5.61 Генеральної конференції ЮНЕСКО від 16 листопада 1995 року затверджено Декларацію принципів толерантності. Цією декларацією дається визначення поняття «толерантність». Згідно декларації принципів толерантності, толерантність – це повага, прийняття і правильне розуміння різноманіття культур нашого світу; це активне ставлення, що формується на основі визнання універсальних прав і свобод людини; це відмова від догматизму, від абсолютизації істини і затверджує норми, встановлені в міжнародних правових актах в області прав людини.  Це означає, що кожен є вільним дотримуватися своїх переконань і визнає таке ж право за іншими. Це означає визнання того, що люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, становищем, мовою, поведінкою і цінностям і мають право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність. Це також означає, що погляди однієї особи не можуть бути нав'язані іншим.— Декларація принципів толерантності ЮНЕСКО; Декларація, Міжнародний документ від 16.11.1995
    Ми вважаємо важливим у своїй щоденній роботі прищеплювати основні принципи толерантності нашим дітям. Пам’ятаючи про те, що наші діти – наше майбутнє. І саме те, що сьогодні ми посіємо у їх душах, дасть свої паростки завтра у формі вчинків, світоглядів та відношення до інших людей.   Незважаючи на те, що принципами толерантності пронизана уся наша щоденна робота з дітьми, ми вирішили відокремити день і запропонували нашим друзям з 8-Б класу загальноосвітньої школи № 5 взяти участь у заході, присвяченому дню терпимості, поваги та розуміння, котрій відзначає у листопаді весь світ. 
   «Хочеш знайти друга – сам стань другом» - таку назву мала година спілкування на яку запросили підлітків фахівці нашої бібліотеки. Під час години спілкування, яка мала форму тренінга (тобто учасники сиділи у колі і могли вільно висловлювати свої думки, але звісно ті, котрі відповідають принципам толерантності). Під час зустрічі підлітки виконали такі тренінгові вправи «Дай визначення толерантності», «Чим ми схожі?», «Що я зробив доброго у цьому житті?», прослухали славнозвісну легенду об Аксакалі і мали змогу поміркувати над нею. 
   Ще однією важливою, з нашої точки зору, ланкою нашої роботи під час заходу стало тестування підлітків за тестом «Чи проявляєш ти толерантність». 
    Отже, результати тестування нас відверто порадували. У тестуванні взяли участь 21 учень 8 класу, з них: у 52% спостерігається високий рівень розвитку толерантності, у 43% спостерігається середній рівень, та лише у 5% спостерігається низький рівень розвитку толерантності.  
Tor9
Нарикінці заходу ми проводжали дітей у доросле життя і кожен з них повинен був взяти із собою лише одну якість особистості, яка би їм найбільше допомогла у житті. На фліп-чаті під щирим написом: «Доброго шляху!» діти кріпили різнокольорові ступні ніг з написами саме тих якостей, котрі зроблять їх доросле життя кращім. І ось що ми мали змогу там прочитати: адекватність, цілеспрямованість, терпіння, самостійність, впевненість у своїх силах, уважність до інших людей, чесність, скромність, комунікабельність, кохання… і, якщо уважніше придивитися та проаналізувати усі ці посили, можна прийти до висновку, що це і є толерантна особистість. Хіба ні?! 
tor
 

Свято духовності

   9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято – День української писемності і мови, що яскраво засвічує багатолітній тернистий шлях рідної мови і його безсмертних творців.
   Мова - це душа народу. Вона починається з маминої колискової, народної пісні, батьківського мудрого слова. Рідна мова єднає родину. Вона є основою родоводу: від матері, батька, бабусі, дідуся, брата, сестрички веде юну душу у світ людських взаємин, і весь цей світ виявляється у мові і через мову. Тому нині, говорячи про рідну мову, будемо звертатись до неї, як до рідної матері, неньки.
dfdd
n8b 2
n8b 1
  "Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть!" - під таким закликом, взятим з вірша видатного українського поета В.Сосюри, до Дня української мови і писемності у бібліотеці-філіалі сімейного читання відбулося літературне свято «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…». Під час заходу дві команди  чотирикласників «Словограй» і «Дивоцвіт» змагалися на кращого знавця рідної мови. Їх чекали різноманітні і захоплюючі конкурси: «Відгадай слово», « Цікава фразеологія», « І знову прикметник!», «Редактор» та інші. Ігри пройшли з метою виховання любові до своєї мови та бажання досконало її знати. Наприкінці заходу переможці були нагороджені грамотами.
 H5v 1
  Продовженням свята була проведена в ПВД серед п’ятикласників веб-вікторина «Мовні загадки тобі на відгадку».  Підлітки показали непогане знання української мови, ерудицію, освіченість.
nuun 2
 
 

Аромат творчості

 Під час осінніх канікул, особливо у дощову та прохолодну погоду, до стін дитячої бібліотеки потрапляє багато дітей – хто за чим. Хтось пограти в комп’ютер, або в іграшки, хто поспілкувати, а хто (що дуже важливо для нас!) почитати книжки.
 Днями наша Марина Вікторівна (психолог та заступник директора по роботі з дітьми), зібравши усіх завітавших до нас дітей, влаштувала справжнісінький психологічний тренінг з елементами казкотерапії, ігротерапії та арттерапії. За цими розумними словами сховалася маса задоволення, захвату та справжніх веселощів для дітей! Дев’ять підлітків, що відвідали тренінг, грали та малювали із захопленням, не підозрюючи, що у цей час психолог працює з їх емоційно-вольовою, поведінковою та інтелектуальною сферою.
iji
jjj8h
n7bn
lko
vjv
bhi
 А через декілька днів ті ж самі підлітки завітали до нас знов і пройшли тренінг з пісочної терапії, яка стимулює творчу активність та нормалізує емоційно-вольовий стан. 
bhm
hbb2
vvvvgh
Яндекс.Метрика